Skoč na obsah Skoč na menu

Vedenie FIM plne zaangažované do filozofie „Ride Green“

Vedenie FIM plne zaangažované do filozofie „Ride Green“

Organizovanie tak obrovského podujatia ako je Generálne zhromaždenia FIM a každoročný Gala večer FIM nie je jednoduchá úloha. Dopad tohto podujatia je síce krátkodobý ale zato značný a vyžaduje si množstvo zdrojov (voda, energia, transport, jedlo, papier, atď.). Vedenie FIM si je vedomé tohto dopadu a zaväzuje sa zorganizovať toto podujatie s čo najmenším negatívnym vplyvom na životné prostredie.

Dejiskom GZ FIM 2016 bude hotel Sheraton v Berlíne, ktorý má jasnú politiku zachovania životného prostredia pre budúce generácie. Spĺňa všetky miestne aj medzinárodné environmentálne predpisy a zameriava sa na aspekty ako napríklad znižovanie uhlíkovej stopy, znižovanie spotreby energie,  triedenie odpadu, uprednostňovanie miestnych dodávateľov.

http://www.sheratonberlinesplanade.com/en/global-citizenship

„Tempodrom Berlín“, kde sa tento rok stretnú všetci majstri a osobnosti motocyklového športu na Gala večeri FIM, je miestom, ktoré sa zameriava na ochranu klimatických podmienok a detského blahobytu.

http://tempodrom.de/egagement.html

Jedlo a nápoje: Väčšina potravín a nápojov pre zasadnutia FIM a pre Gala večer boli vybrané od miestnych dodávateľov. Voda a iné nápoje budú podávané v sklenených fľašiach, aby sa znížila spotreba plastov.

Odpad: Obe miesta konania spĺňajú podmienky separácie a recyklácie v súlade s miestnymi predpismi.

Doprava a pomoc danej oblasti: FIM má za cieľ čo najmenej zaťažiť ŽP a aj z tohto dôvodu bude zabezpečený hromadný prevoz na a z letiska. A hotely pre účastníkov boli vybrané tak, aby boli v pešej vzdialenosti od miesta konania zasadnutí.

Avšak zorganizovať takéto obrovské podujatie úplne bez zanechania uhlíkovej stopy nie je možné. FIM preto bude kompenzovať dopad svojho generálneho zhromaždenia a Gala večera na životné prostredie podporou nasledujúcich projektov:

Project Mirador Honduras (Gold Standard certified) je projekt (konštrukcia energeticky efektívnych sporákov v Hondurase), ktorý kompenzuje 38 000 ton CO2E každý rok a znížil dopyt po palivovom dreve o 50%.


Kariba Project (Verified carbon standard and CCB Standards) je projekt v Zimbabwe zameraný na podporu a poskytujúci udržateľné životné podmienky pre chudobné komunity. Kompenzáciou emisií vytváraných svojou celoročnou aktivitou pomôže FIM okrem iného so starostlivosťou o zdravie, zalesňovanie a zachovanie prirodzeného prostredia.

Lokálne zdroje: FIM chce podporiť lokálnu prosperitu a preto uprednostňuje lokálne zdroje pri výbere technických spoločností, cateringu, kyvadlovej dopravy, TV produkcie, atď.

„Bez papierov“: prostredníctvom svojej kampane pre zníženie tlače a spotreby papiera, FIM pracuje na znížení množstva tlačených dokumentov.

 

Myšlienka „BEZ PAPIEROV“ je podnetná aj v podmienkach Slovenskej motocyklovej federácie. Pokúsime sa sofistikovane popremýšľať pri príprave najbližšieho valného zhromaždenia.

 

Capture-d-ecran-2016-11-04-a-17-21-15.jpgev-smf-logo-f_2011.jpgrespektujeme.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok