Skoč na obsah Skoč na menu

ME v triale pokračovali vo Francúzsku - Vladimír Kothay v sobotu na druhom mieste

ME v triale pokračovali vo Francúzsku - Vladimír Kothay v sobotu na druhom mieste

V dňoch 21.-22.5.2016 sa vo Francúzskom Breal Sous Monfort uskutočnilo druhé a tretie podujatie tohtoročného seriálu Majstrovstiev Európy v triale. Na podujatí nás v EP triedy nad 40 rokov úspešne reprezentoval Vladimír Kothay, ktorý obsadil v sobotu krásne druhé a v nedeľu skončil na 4.mieste.

Šampionát sa skladal z dvoch samostatne hodnotených súťažných dní, tj. počas víkednu si jazdci do priebežného hodnotenia šampionátu pripisovali po dve sady bodov.

Sobotňajším víťazom hlavnej triedy ME sa stal Dan Peace z Veľkej Británie a jeho brat Jack Peace zvíťazil v triede Junior. V triede nad 40 rokov dominoval Markus Kipp z Nemecka, ako druhý skončil na koniec náš Vladimír Kothay a tretí holandský jazdec John Van Veelen. Vladimír Kothay po skončení sobotňajieho súťažného dňa reklamoval chybu vo výsledkoch a organizátor až po ceremoniáli prisľúbil opravu, ale vyhlasovanie už bolo s tým, že Vlado je na treťom mieste, preto je nižšie fotografia, kde je náš jazdec na treťom mieste.

Nakoľko sa v sobotu očakávalo daždivé počasie, organizátor ponechal úroveň 15 sekcií pomerne nízku. Pršať však nezačalo a jazdci teda museli jazdiť veľmi sústredene, nemohi si dovoliť žiadne pochybenie. Už pri piatkovej obhliadke trate došlo k zraneniu jedného z favoritov Španiela Francesca Moreta, ktorý si pri páde poranil tak zápästie pravej ruky, že nemohol v sobotu odštartovať a šampionát vo Francúzsku sa pre neho skončil. Jeho najväčší súper a líder šampionátu krajan Miquel Gelabert začal v sobotu veľmi dobre, ale Dan Peace ho nakoniec porazil, Gelabert skončil druhý a tretí bol v sobotu ďalší Angličan Iwan Roberts.

V nedeľňajšom treťom kole európskeho šampionátu v Triale a druhý deň v Breal Sous Monfort opäť dominovali bratia Dan a Jack Peace. Trať bola poznačená výdatným nočným dažďom. Aj keď sekcie boli nezmenené, boli o mnoho náročnejšie. Občasný dážď sa striedal so slnečnými lúčmi, čím boli skaly a kamene so zabahnenými kolesami motocyklov veľmi klzké. Trestné body narastali vo všetkých triedach.

Dan Peace v hlavnej triede ME nemal prakticky žiadneho súpera. Rozhodol hneď v prvom kole, kde získal 6 bodový náskok na druhého Francúza Quentin Carles de Caudemberg. Tretí skončil opäť jeho krajan Iwan Roberts. Medzi juniormi absolútne dominoval i v nedeľu Jack Peace. Za ním skončila dvojica Talianských jazdcov Luca Corvo a Sergio Piardi.

V pribežnom hodnotení šampionátu je i naďalej vedúcim jazdcom v hlavnej triede Španiel Gelabert, ktorý má na druhého Dan Peace už len 10 bodový náskok. V juniorskej kategórii je jasným lídrom ME mladší Jack Peace,

V EP nad 40 rokov vyhral i v nedeľu Nemec Markus Kipp, druhé miesto patrilo talianskemu jazdcovi Valteri Feltrinellimu a tretie John Van Veelen z Holandska. Vladimír Kothay skončil v nedeľu na štvrtom mieste. V priebežnom hodnotení je po troch podujatiach Vladimír Kothay na treťom mieste, jasným lídrom EP nad 40 rokov je Nemec Markus Kipp.

Európsky trialový šampionát pokračuje v susednej Českej republike - v Tanvalde a to až 6.augusta 2016.

vlado_me_fra2016.jpg

 

me_FRA2016_peace.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok