Skoč na obsah Skoč na menu

MM SR TRIAL 2016 – predposledné kolo vo Vieske

MM SR TRIAL 2016  – predposledné kolo vo Vieske

Počas uplynulého víkendu sa vo Vieske - Bezdedov pri Púchove uskutočnilo tretie, predposledné podujatie tohtoročného seriálu MM SR v triale, ktoré organizačne vynikajúco zabezpečil Trial klub Kamikadze.

 

Trial klub Kamikadze má už veľa skúseností s organizovaním „voľných“ súťaží, no seriózne Medzinárodné majstrovstvá Slovenska sa vo Vieske jazdili len po druhýkrát. Podujatie bolo veľmi dobre organizačne zvládnuté a celkovo vydarené už vlani, no tento rok to domáci organizátori dokázali ešte vylepšiť... Sekcie boli rôznorodé, ani v suchom počasí nechýbali úseky s blatom, dopĺňali ich trate s koreňmi, hlinou, kamením... Na svoje si skrátka prišiel každý. Nechýbali dokonca „záložné“ sekcie pre prípad, že by výdatne pršalo a niektoré lesné úseky by sa stali nezjazdné. Rezervné sekcie boli pekne vypáskované, vyznačené šípkami, takže vlastne kompletne pripravené. Pre spestrenie potom na nedeľu organizátori jednu sekciu aj vymenili. V sobotu sa na štart postavilo až 44 jazdcov, z čoho približne štvrtinu tvorili deti. Takáto početná účasť mladých nádejí dáva prísľub budúceho rozvoja slovenského trialu. Presne na poludnie štartovali „dospelácke“ kategórie. Tesné boli súboje hlavne v kategórii C, veď prví traja jazdci mali rozdiel jediného bodu! Tretí skončil Tomáš Marcina, ktorého len na počet nulových sekcií porazil Róbert Szabo. Obom len o jediný trestný bod unikol víťaz Milan Kollár. V kategórii B zvíťazil Šimon Sordyl, ktorý sa k trialu vrátil po kratšej pauze, no suverénnym výkonom a technicky čistými prejazdami aj v náročnejších úsekoch dokázal príjemne prekvapiť. Druhý skončil domáci Milan Gurín, tretia priečka patrila Danielovi Mikušovi. Najvyššia kategória A bola obsadená veľmi skromne, samostatne jazdiaci Vladimír Kothay vlastne nemal súpera. Napriek tomu však jazdil úplne naplno a predvádzal skvelú formu. Len pre zaujímavosť, triumfoval aj v ďalšej vloženej disciplíne – v jazde do strmého kopca. V nedeľu bola situácia na stupňoch víťazov podobná, teda v A-čku zvíťazil Kothay, v B-čku Sordyl pred Gurínom a Mikušom, len v kategórii C sa na prvú priečku prebojoval Václav Bruj, ktorý odsunul Milana Kollára na druhé miesto, tretí opäť skončil Tomáš Marcina.

Záver trialovej sezóny 2016 bude takisto v Púchovskej doline, v dedinke Zbora hneď v úvode septembra. Pod palcom toto podujatie má takisto Trial klub Kamikadze, čo je zárukou skvele pripravených tratí. V Zbore samozrejme nebude chýbať ani to dôležité „zázemie“, teda občerstvenie nielen pre jazdcov ale aj pre divákov, ako aj vložené preteky, ktoré určite pobavia všetkých a samozrejme nejaký ten kultúrny program. Koniec sezóny musí stáť za to!


Výsledky nájdete na tomto linku: http://www.smf.sk/trial-vysledky/

Text: P. Lovíšek
Foto: I. Dedina

 

IMG_4025.JPGIMG_4028.JPGIMG_4041.JPGIMG_4044.JPGIMG_4050.JPGIMG_4056.JPGIMG_4057.JPGIMG_4066.JPGIMG_4082.JPGIMG_4083.JPGIMG_4085.JPGIMG_4090.JPGIMG_4092.JPGIMG_4099.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok