Skoč na obsah Skoč na menu

Naši trialisti v Poľsku nespokojní

Naši trialisti v Poľsku nespokojní

V dňoch 10.-11.6.2017 sa v poľskom Bytom-Gliwice uskutočnilo prvé majstrovské podujatie seriálu MM SR v triale. Ako sme spomínali, uvedené podujatie bolo súčasťou „poľského majstráku“, čo znamená, že naši jazdci nebudú bodovali aj do slovenského i poľského majstrovského seriálu.

Pretek bol odštartovaný v sobotu za veľmi nepriaznivého daždivého počasia. Na trať sa vydalo celkom 94 jazdcov, z toho bolo 8 s licenciou SMF. To však neznamenalo, že by boli medzi ostatnými pretekármi "stratení". V kategórii B vyhral náš Vladimír Kothay s priepastným rozidelom cez 40 trestných bodov. Smolu mal Stanislav Páter, ktorý neštastne spadol na ruku, no našťastie sa predpovedaná zlomenina nepotvrdila.

K podujatiu sa vyjadril Ján Gurín, člen Trialklub Kamikadze:
"Čo sa týka úrovne podujatia, rozhodcovia boli veľmi slabí. Na to, že mali byť profesionálmi, to vôbec nevyzeralo. Nejaké prejazdy do cudzích šípok, či v smere alebo protismere jazdy, prejazd cez prekážku len jedným kolesom im vôbec neprekážali, meranie času nastalo až keď sa nejaký jazdec zasekol a pod. Boli jednoducho slabí. Skrátka - naši tínedžerskí rozhodcovia majú viac "chochmesu". A o chýbajúcich šípkach, páskach a žiadom rezervnom silikóne počas preteku ani nehovorím."


 

1.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg2.jpg20.jpg21.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok