Sezóna 2025 je úspešne za nami a SMF a jej komisie už v plnom prúde pripravujú nový súťažný ročník 2026. Smernica pre vystavovanie licencií už bola zverejnená a i naďalej platí zvýhodnená cena licenčného poplatku uhradeného v termíne do 31.januára 2026.
Žiadosti o licenciu SMF 2026 je možné podať online (cez odkaz pri príslušnej licencii), e-mailom, alebo osobne. Tlačivá a odkaz na online podanie licencie sa nachádzajú na web stránke Tlačivá a žiadosti. Smernica pre vystavovanie licencií je zverejnená, spolu s aplikáciou na úhradu licenčného poplatku kartou na web stránke Licencie a poplatky (online)
Tak ako v sezóne 2025 budú licencie SMF 2026 distribuované on-line formou do e-mailovej schránky žiadateľa v pdf formáte s QR kódom. Dokument je možné si vytlačiť a používať v tlačenej forme, alebo je možné na podujatiach SMF používať licenciu aj v mobile. V systéme podávania žiadostí nedochádza k žiadnym zmenám, len je nutné v žiadosti uviesť správnu e-mailovú adresu, aby mohla byť licencia doručená.
AKO NA TO?
Žiadateľ vypíše on-line, alebo vo formáte pdf/word príslušné tlačivo žiadosti o licenciu SMF – tlačivá sú na stránke www.smf.sk/tlačiva a formuláre. Žiadosť doručí na sekretariát SMF a to buď e-mailom, poštou, osobne, alebo prostredníctvom on-line tlačiva, kde je potrebné doložiť scan/fotku potvrdenia od lekára ( jazdci + šprint v mototuristike). Neplnoletí jazdci musia doložiť aj overený súhlas rodičov. Následne je potrebné uhradiť licenčný poplatok a to buď bankovým prevodom, pričom inštrukcie sú v smernici pre podávanie žiadostí o licencie SMF , alebo kartou priamo na našej stránke www.smf.sk/Licencie a poplatky.
Taktiež upozorňujeme, že podanie žiadosti o licenciu SMF nenahrádza zaradenie jazdca do nominačnej listiny disciplín MX, EaR a CPM. Registrácia do nominačnej listiny uvedených disciplín sa realizuje v samostatnom systéme časomiery na stránke www.encross.sk. Bližšie informácie k registrácii v encrosse nájdete v sekcii príslušnej disciplíny ( na webe v hornej lište), v časti Nominačná listina. Pre rok 2026 bude encross spustený začiatkom decembra.
Rovnako ako v minulom roku sekretariát SMF aj v tomto roku ponúka možnosť zakúpenia licencie SMF ako darček pod stromček. Záujemca o takýto originálny darček pre manžela, syna, dcéru, brata …. musí kontaktovať sekretariát SMF, s ktorým sa dohodne platba a doručenie darčekovej poukážky – viac info v samostatnom článku.

