25.8 C
Bratislava
streda, 28. júla 2021

Enduro a rely + Quad

6. ročník IN MEMORIAM Janka a Jozefa Haviara – Countrycross Domaniža

Všetkých priaznivcov country crossu a motokrosu pozývame počas víkendu 7.-8.8.2021 do Domaniže, kde sa uskutoční tradičné, voľné countrycrossové podujatie, ktoré ide pod názvom "IN MEMORIAM Janka a Jozefa Haviara" o  pohár starostu obce Domaniža. Všetci ste srdečne vítaní!

CC Žaškov 2021 – 285 jazdcov na štarte!

Počas víkendu 10.-11. júla 2021 sa na domácej trati Štefana Svitka v Žaškove uskutočnilo tretie podujatie tohtoročného seriálu MM SR, Slovenského pohára Pohára SMF v endure a country crosse. Súčasťou žaškovského kantráču bolo aj v poradí druhé podujatie šampionátu a Slov. pohára štvorkoliek. Nejeden fanúšik tohto motošportu si v Žaškove prišiel na svoje...Že prečo?

“Kantráč” v Žaškove už tento víkend spolu s Quad-mi

Cez víkend 10.-11.7.2021 sa všetci priaznivci kvalitného country crossu stretnú na obľúbenej trati v Žaškove, kde pokračuje tohtoročný šampionát Endura a rely SMF už svojim tretím podujatím. Zaškovom sa bude ozývať rev nielen dvojkolesových tátošov, ale i štvorkoliek, nakoľko súčasťou tohto majstráku bude i druhé podujatie seriálu MM SR a SP QUAD. Organizátorom tohto podujatia nie je nikto iný ako náš najúspešnejší enduro jazdec Štefan Svitko, ktorý sa so svojim tímom postaral o kvalitne pripravené zázemie pre všetkých štartujúcich.

Medzi laureátmi európskych cien fair play za rok 2021 aj Štefan Svitko!

Európske hnutie fair play (EFPM) vyhlásilo laureátov európskych cien fair play za rok 2021. Medzi vyznamenanými figuruje aj slovenský motocyklista Štefan Svitko. Porota Európskeho hnutia fair play (EFPM), zodpovedná za udeľovanie týchto prestížnych vyznamenaní v zložení Katarína Ráczová (SVK), Květa Pecková (CZE), Baiba Veisová (LAT), Biserka Vrbeková (CRO) a Miroslav Cerar (SLO) sa rozhodla Štefanovi Svitkovi udeliť najvyššie ocenenie, Európsku plaketu fair play, ktorú každoročne vyhlasuje EFPM pod patronátom Európskych olympijských výborov. Najúspešnejší slovenský motocyklista získal...

O. Kotúč na Endurance-masters v Poľsku

V sobotu 26.6.2021 sa v poľskom Olzyne uskutočnilo prvé podujatie tohtoročného nemeckého seriálu Endurance-masters. Na podujatí nás reprezentoval mladý talentovaný jazdec Oliver Kotúč.Oliver, jazdiaci na štvorkolke Yamaha 250, si vo svojej kategórii Youngster2 vybojoval vynikajúce 2. miesto. Organizátor pripravil pre jazdcov síce dlhú ale výbornú trať, atmosféra na podujatí bola veľmi dobrá a aj počasie jazdcom prialo.Oliver sa uvedeného seriálu zúčastnil už aj v minulosti, kedy sa stal majstrom Nemecka v detskej kategórii.

Oficiálna stránka šampionátu:

Prvý tohtoročný “kantráč” v Lehote p/Vtáčnikom

Počas nadchádzajúceho víkendu (26.-27.6.2021) sa v areáli Bosorák Cross Team-u v Lehote pod Vtáčnikom uskutoční prvý tohtoročný "kantráč". CC v Lehote je už druhým podujatím seriálu MM SR, SP a Poháru SMF disciplíny EaR SMF. Úvodným podujatím sezóny bolo klasické enduro, ktoré sa odjazdilo ešte začiatkom júna u našich južných susedov v Nagytarcse.

Organizátorský Bosorák Cross Team pod vedením Juraja Bistáka očakáva nával závodu-chtivých jazdcov, ktorí budú bojovať o body do priebežného hodnotenia seriálu. Program súťaže v Lehote...

Organizačné pokyny – CC Lehota pod Vtáčnikom, 26.-27.6.2021

V zmysle platnej vyhlášky ÚVZ SR  č.216, ktorou sa nariaďujú opatrenia pre organizáciu športových podujatí platí, vás chceme upozorniť na nasledovné povinnosti, ktoré musia byť pre možnosť organizácie podujatí dodržané. Viac info po otvorení článku.

1. Na všetkých športových podujatiach sa vyžaduje mať negatívny COVID test (súťažiaci, ako aj diváci, kde je ich  účasť povolená). Z uvedeného vyplýva, že pri príchode na podujatie CC v Lehote pod Vtáčnikom bude potrebné sa preukázať negatívnym  COVID testom a to RT-PCR/LAMP testom...

Upozornenie – povinné online prihlásenie na podujatia SMF!

V súvislosti s platnými proti covidovými opatreniami z ktorých o. i. organizátorovi vyplýva povinnosť spracovávať  a 14 dní uchovávať zoznam účastníkov jednotlivých podujatí upozorňujeme jazdcov na POVINNOSŤ prihlasovať sa online na jednotlivé podujatia sezóny 2021 a to vo všetkých disciplínach SMF.

Každá z disciplín SMF má vo svojej sekcii prihlasovaciu aplikáciu, t. j. po otvorení príslušnej disciplíny je potrebné otvoriť Online prihlásenie/Entry form, kliknúť na príslušné podujatie a vypísať požadované údaje.

V disciplíne motokros je pre tento rok...

Valné zhromaždenie disciplíny EaR SMF 2020

Valné zhromaždenie disciplíny Enduro a rely SMF za rok 2020 sa uskutoční v utorok 29.6.2021 elektronicky v čase od 10:00 hod. do 19:00 hod. Bližšie informácie a program nájdete v pozvánke.

Jazdci SMF na Rally Albania

V sobotu 12.6.2021 skončila Rally Albania 2021 (5.-12.6.2021) na ktorej štartovali v kategórii Moto aj jazdci SMF. V absolútnom poradí bez rozdielu triedy obsadil zo 74 štartujúcich jazdcov Vladimír Preis 5.miesto, Ján Zaťko skončil na 33.mieste, na 44.mieste skončil Igor Gažo a hneď za ním na 45.mieste dojazdil Miroslav Hunana.

Stupne víťazov ovládli Talianskí jazdci, keď zvíťazil Jacopo Cerutti pred svojimi krajanmi Paolom Luccim a tretím Tommasom Montamarim. Vlado Preis dojazdil na peknom 5.mieste a vo svoje triede...

Nenašli ste všetky informácie?

Archívne články, predpisy, zápisy, ustanovenia, výsledky a galérie nájdete na staršej verzii web-stránky SMF.

júl 2021

PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Events for 2 júl
Events for 3 júl
Events for 4 júl
Events for 10 júl
Events for 11 júl
Events for 23 júl
Events for 24 júl
Events for 25 júl
Events for 31 júl
Events for 1 august