10.8 C
Bratislava
sobota, 23. októbra 2021

Plochá dráha

Martin Vaculík s divokou kartou pre FIM SGP 2022

ŠK SGP včera zverejnila informáciu o udelených piatich divokých kariet pre FIM Speedway GP 2022: Jason Doyle, Robert Lambert, Leon Madsen, Anders Thomsen a náš Martin Vaculík.

Zostava na novú sezónu FIM Speedway Grand Prix 2022 je kompletná. V tomto prestížnom svetovom šampionáte, ktorý má od budúceho roku na desať rokov nového promotéra Discovery Sports Events, sa teda predstaví 15 permanentných jazdcov medzi ktorými je i vyššie uvedená pätica - austrálska ikona Jason Doyle, britský pretekár Robert...

Laguta novým svetovým šampionóm GP speedway 2021

Nový majster sveta FIM Speedway Grand Prix Artem Laguta bol potešený, že mohol v Toruni zdvihnúť nad hlavu pomyselný svetový majstrovský pohár a to napriek tomu, že v Toruni skončil až na 4.mieste. Martin Vaculík bohužiaľ utrpel v Toruni ďalšie zranenie ramena a pre neho v náročnom seriál GP speedway 2021 obsadil 12.miesto.

Bolo to naozaj dramatické. V piatkových pretekoch v Totuni zvíťazil Rus Laguta a jeho najväčší súper v boji o svetový titul Poliak Bartosz Zmarzlik skončil piaty,...

SC Žarnovica ukončil sezónu víťazne

V nedeľu 26. septembra sa oficiálne skončila aj žarnovická plochodrážna sezóna 2021. Za ideálneho jesenného počasia, pri bezplatnom vstupe aj keď za sprísnených protikoronavírusových opatrení videla početná divácka kulisa pekné preteky na konci, ktorých hrala víťazom slovenská hymna.

Obavy z počasia sú tradičnou súčasťou organizácie všetkých plochodrážnych podujatí. Teraz sa k tomu pridáva aj neistá situácia ohľadne opatrení proti šíreniu koronvírusu. Preto bolo ťažko z dlhodobého hľadiska niečo plánovať. Po ohlásení opatrení na ďalší týždeň sa desať dní pred...

Finále Speedway GP cez víkend v Toruni aj s M. Vaculíkom

Už tento víkend (1.-2. októbra 2021) vyvrcholí prestížny svetový šampionát Speedway Grand Prix 2021 a to práve v krajine plochodrážnej veľmoci, ktorou Poľsko určite je. Svetová špička jazdcov na plochej dráhe absolvovala tento rok doposiaľ 9 z 11 podujatí, pričom finálové dvojpodujatie sa uskutoční na štadióne Mariana Rose Motoarena v poľskej Toruni. Medzi štartujúcimi, samozrejme, nebude chýbať ani náš Martin Vaculík #54.

V priebežnom hodnotení seriálu Martin zatiaľ figuruje na 12. mieste. Martinovi sa, žiaľ, tento rok nedarí jazdiť...

1. liga na plochej dráhe v Žarnovici

Speedway Club Žarnovica pozýva všetkých priaznivcov plochej dráhy na Slovensku na svoje ďalšie preteky. Už o pár dní sezónu ukončí posledné stretnutie tímovej súťaže 1.ligy.

V nedeľu 26. septembra sa oficiálne skončí žarnovická plochodrážna sezóna 2021. Preteky 1.ligy majú naplánovaný začiatok o 15.00 hodine. Na štarte sa predstavia tímy Prahy, Pardubíc, Kopřivnice a domácej Žarnovice.

Pôjde o posledné, štvrté kolo českej 1.ligy. V nasledujúcich riadkoch Vám prinášame výsledky predošlých troch kôl:

15.6....

SC Žarnovica pripravil darček pre svojich fanúšikov

Sezóna 2021 bola veľmi náročná. Zobrala mnoho síl a času stráveného prípravou najmä najvýznamnejších pretekov v histórii slovenskej plochej dráhy – Grand Prix Challenge. Všetko však nakoniec dobre dopadlo a fanúšikovia mohli vidieť v Žarnovici hviezdy najvyššej kvality. Aj napriek opatreniam a neistote spojenej s koronavírusom, si množstvo fanúšikov našlo cestu na štadión. A preto sa SC Žarnovica rozhodol odmeniť túto vernosť tým, že posledné preteky, ktoré sa uskutočnia už o týždeň budú pre všetkých zadarmo.

V nedeľu 26....

SGP v Dánsku vyhral A. Laguta, Martin Vaculík deviaty

V sobotu 11.9.2021 sa vo Vojene v Dánsku uskutočnilo deviate podujatie prestížneho seriálu majstrovstiev sveta speedway. Víťazný Artem Laguta sa víťazstvom v Dánsku posunul na vedúce miesto v šampionáte. Martin Vaculík si pri návrate po zlomenine kľúčnej kosti vyjazdil 9.miesto a priebežne je pred záverečným dvoj podujatím v Toruni na 12.mieste.

Laguta vo finále zvíťazil pred Bartoszom Zmarzlikom, Emilom Sayfutdinovom. So svoje vedúcej pozície v SGP je nadšený a za tri týždne ho v Totuni čaká životný víkend, kedy bude bojovať o titul majstra sveta.

GP speedway v Dánsku opäť s M.Vaculíkom

V sobotu 11.septembra 2021 pokračuje prestížny seriál majstrovstiev sveta Grand prix speedway 2021 deviatym bodovaným podujatím v Dánsku - Vojens. Na šampionáte sa po zranení opätovne predstaví o slovenský reprezentant Martin Vaculík.

Rodák zo Žarnovice vypadol zo šiesteho podujatia v Lubline SGP 7. 8.2021, kde utrpel zlomeninu lopatky a kľúčnej kosti. Nasledujúci deň podstúpil už na Slovensku operáciu a bol nútený vypustiť švédske SGP v Malille a SGP v Togliatti (Rusko) a domáce finále kvalifikácie SGP 2022 !challenge"...

V Kopřivnici sa jazdilo aj so slovenským zastúpením

V nedeľu pokračoval Prebor ČR jednotlivcov ďalším kolom na Severnej Morave v Kopřivnici. Na štarte nechýbala ani slovenská dvojica reprezentantov. Viac sa darilo Jakubovi Valkovičovi.

Do Preboru už nezasiahlo viacero jazdcov z českej plochodrážnej špičky a tak neboli nutné kvalifikácie, ale na štart sa postavila rovná šestnástka účastníkov. Prím hral od začiatku do konca neporazený pražský junior Daniel Klíma, ktorý sa zároveň stal aj víťazom celého seriálu pretekov – Prebor ČR jednotlivcov.

Z našej dvojice pretekárov...

57. ročník “Zlatej prilby SNP” má svojho víťaza

Posledná augustová nedeľa už tradične každoročne patrí najstaršiemu plochodrážnemu podujatiu na Slovensku. V nedeľu 29.8.2021 sa na našom jedinom plochodrážnom štadióne v Žarnovici odjazdil už 57. ročník tzv. Zlatej prilby SNP, ktorú mal pod taktovkou skúsený organizátor AMK Plochá dráha Žarnovica. Medzi 20-timi štartujúcimi z 10 krajín sveta sa víťazom 57. Zlatej prilby stal mladý český jazdec Jan Kvěch.

Predpovede počasia sa menili pomaly každý deň ale napokon sa všetko umúdrilo a príjemné nedeľné počasie dovolilo, aby sa Zlatá...

Nenašli ste všetky informácie?

Archívne články, predpisy, zápisy, ustanovenia, výsledky a galérie nájdete na staršej verzii web-stránky SMF.

október 2021

PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
Events for 1 október
Events for 2 október
Events for 3 október
Events for 16 október