20.3 C
Bratislava
streda, 28. júla 2021

Plochá dráha

Praha odštartovala MS GP speedway 2021

V dňoch 16.-18.7.2021 sa na Markéte v Prahe uskutočnilo úvodné "dvoj podujatie" prestížneho seriálu majstrovstiev sveta na plochej dráhe GP speedway 2021. Na štarte malo i Slovensko svoje želiezko v ohni a tým bol náš najúspešnejší jazdec plochej dráhy Martin Vaculík.

Z dôvodu súčasnej situácie s ochorením COvid-19 sa kalendár tohtoročného seriálu MS GPS neustále menil až nadobudol konečnú podobu v ktorej je jeden historický moment a to, že úvodné tri podujatia v Prahe, Wroclawe a Lubline a záverečné...

Veľkolepý štart SpeedwayGP v Prahe aj s Vaculíkom

Počas nadchádzajúceho víkendu (16.-17.7.) štartuje po dlhšej prestávke prestížny seriál majstrovstiev sveta na plochej dráhe - Speedway GP 2021. Veľkolepý štart sa odohrá na štadióne Markéta v Prahe. Na uvedenom šampionáte sa opäť predstaví i najlepší slovenský plochodrážnik Martin VACULÍK #54.

Uplynulý týždeň priniesol dve prvoligové stretnutia

Plochodrážna sezóna 2021 zrýchľuje naplno, preteky sa len tak sypú a každý, kto má záujem jazdiť sa na ich počet nemôže sťažovať. Uplynulý týždeň okrem iného priniesol dve prvoligové stretnutia v Čechách, kde sa predstavil aj tím SC Žarnovica.

V rýchlom tempe po žarnovickom plochodrážnom víkende, štartoval už v utorok vo Svitavách v druhom kole 1.ligy aj žarnovický tím. Na dráhe, ktorá v minulosti slúžila aj ako tréningová pre pardubické ligové tímy, boli fanúšikovia svedkami veľkého víťazstva tímu Kopřivnice,...

Martin Vaculík si opäť vybojoval titul majstra Slovenska!

V nedeľu 4. júla potvrdil Martin Vaculík, že na žarnovickej dráhe nemá seberovného. Titul majstra Slovenska, víťazstvo v Memoriáli Ladislava Eliáša a do toho ešte nový rekord na 6 kôl. Pri vyberaní štartovného poľa pred finálovou jazdou, pri všetkej úcte k jeho súperom, bolo hádam každému jasné, že by mohol štartovať z hociktorej dráhy a aj tak by vyhral. Vlastne, tvrdila to aj časť jeho súperov. Nebolo mu rovného..

Víťazstvo si prisvojila Praha, rekord zase Martin Vaculík

Plochodrážna sezóna 2021 v Žarnovici zažila svoj ostrý začiatok v uplynulý víkend 3. a 4. júla. Dvojica pretekov bola zároveň akousi skúškou pred plánovaným TOP podujatím - Grand Prix Challenge. Po oba dni mohli fanúšikovia po ročnej prestávke vidieť v akcii Martina Vaculíka a dokonale si ho užiť. Slovenská jednotka ukázala naplno svoje kvality, keď neprehrala ani jednu jazdu a získala rekordy dráhy na 4 aj na 6 kôl.

Dôležité informácie k plochodrážnemu víkendu

V sobotu a nedeľu 3. a 4. júla bude konečne aj žarnovická plochá dráha svedkom prvých pretekov sezóny 2021. Hneď dvojitá dávka môže fanúšikov nabudiť do prebiehajúcej sezóny, veď tretím podujatím bude Grand Prix Challenge. Začiatok sobotného Pohára priateľstva a nedeľných Medzinárodných majstrovstiev Slovenska spojených s 21. ročníkom Memoriálu Ladislava Eliáša je naplánovaný na 15.00 hod. Vstup na štadión bude však limitovaný na 1000 fanúšikov každý deň.

V súboji o 2. miesto vyhrala Praha pred Žarnovicou

Dňa 25.6.2021 sa v slovinskom Kršku odjazdilo prvé kolo Pohára priateľstva, do ktorého zasiahli tri tímy. Domáce Krško nakoniec nebolo dosiahnuteľné, keď o triedu prevýšilo, tak Prahu ako aj Žarnovicu. Žarnovický tím doplatil na neúčasť štvrtého pretekára, ktorého body nakoniec chýbali na druhé miesto.

Grand Prix Challenge v Žarnovici má svoju štartovnú listinu!

O dva mesiace bude žarnovická plochá dráha svedkom najvýznamnejších pretekov svojej 68-ročnej histórie. V sobotu 19. júna sa totiž odjazdili všetky štyri kvalifikačné preteky majstrovstiev sveta speedway GP, ktoré určili postupujúcich do pretekov pripravovaných na 21. augusta Speedway Clubom Žarnovica. Nagyhalász, Goričan, Glasgow a Terenzano videli napínavé preteky, pričom zakaždým sa rozhodovalo až v záverečných jazdách, vo väčšine prípadov dokonca až v dodatkových rozjazdách. Zrodili sa viaceré prekvapenia.

Ak bol niekto, kto si myslel, že predošlé úspechy niečo znamenajú...

J. Valkovič zasiahne do bojov v kvalifikácii do budúcoročných MS Speedway GP

V sobotu 19.6.2021 sa uskutočnia štyri podujatia Kvalifikácie majstrovstiev sveta Speedway GP 2022. Tieto kvalifikačné boje sa uskutočnia súčasne v štyroch rôznych krajinách, a to v Maďarsku (Nagyhalász), v Škótsku (Glasgow), v Taliansku (Terenzano) a v Chorvátsku (Gorican). V posledom spomínanom dejisku súťaže bude mať aj Slovensko svoje želiezko v ohni - Jakuba Valkoviča, odchovanca Speedway clubu Žarnovica.

V Goricane sa predstaví 16 jazdcov z 12 krajín sveta. Náš Jakub Valkovič figuruje v štartovej listine pod číslom 8. Kompletnú...

1.ligu na plochej dráha sme začali 3. miestom

V utorok večer (15.6.2021) odštartovala česká 1.liga prvým stretnutím v Prahe. Tímy z Pardubíc, Kopřivnice, Prahy a Žarnovice tak na druhý pokus konečne mohli bojovať o ligové body. Preteky sa niesli v duchu súbojov o prvé a tretie miesto, pričom o najnižšom stupienku musela rozhodnúť až dodatková jazda.

Nenašli ste všetky informácie?

Archívne články, predpisy, zápisy, ustanovenia, výsledky a galérie nájdete na staršej verzii web-stránky SMF.

júl 2021

PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Events for 2 júl
Events for 3 júl
Events for 4 júl
Events for 10 júl
Events for 11 júl
Events for 23 júl
Events for 24 júl
Events for 25 júl
Events for 31 júl
Events for 1 august