5 C
Bratislava
sobota, 17. apríla 2021

Cestné preteky

Michal Búlik vstúpil do novej sezóny v španielskom Jereze

V dňoch 8.-11. apríla sa v španielskom Jereze konali úvodné preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK. Sezóna sa na mieste začala aj pre 15-ročného slovenského reprezentanta Michala Búlika jazdiaceho v českom New2 Project tíme. V sobotných pretekoch skončil na výbornom 16. mieste celkovo, nedeľné preteky po páde nedokončil.

Bezplatné predsezónne testovanie pre pretekárov SMF a AČR na Slovakia Ringu 17. apríla 2021

Športová komisia cestných pretekov motocyklov SMF v spolupráci s Výkonným výborom SZM AČR a Automotodrómom SLOVAKIA RING organizujú aj tento rok predsezónne testovanie pretekárov a to 17.4.2021. Pre držiteľov celoročných športových licencií SMF a AČR je testovanie bezplatné! Na mieste je možné prenajať si aj box za cenu 100 €. Zapožičanie transpondéra je spoplatnené sumou 15 EUR.

Podujatia sa môžu zúčastniť aj motorkári bez licencie za poplatok 120 EUR (v tomto prípade je transpondér v cene) a možnosťou zakúpiť len celodenný lístok. Celodenný lístok sa...

Aktualizácia: Úvodné podujatie seriálu MS Endurance v Le Mans preložené!

Nadchádzajúci víkend 17.-18. apríl 2021 mal byť známy okruh Le Mans dejiskom otváracieho podujatia tohtoročných majstrovstiev sveta Endurance, tzv. 24-hodinovke Le Mans. V dôsledku zhoršujúcej sa zdravotnej situácie vo Francúzsku a značného napätia v nemocniciach v Le Mans a okolí, nie je organizátor schopný zabezpečiť požadované zdravotné zabezpečenie a tým zaistiť bezpečnosť jazdcov a tímov počas pretekov. Z tohto dôvodu sa rozhodol organizátor po diskusiách s medzinárodnou federáciou FIM, Francúzskou motocyklovou federáciou (FFM) a Eurosport Events podujatie presunúť na náhradný termín

Aj počas víkendu 9.-11. 4. sa bude jazdiť na Slovak Karting Centre

Už tretí víkend po sebe budú môcť trénovať na SLOVAK KARTING CENTRE pretekári motokár a malých motoriek. 9.-11. apríla sa teda bude jazdiť opäť, a aj tentoraz s prísnymi protipandemickými opatreniami.

Aprílové podujatie MM ČR miniracing a M SR mládeže v Písku je zrušené

V súlade s vládnymi opatreniami v ČR a SR sú organizátori úvodného podujatia nútení zrušiť prvé preteky sezóny MMČR miniracing a MSR mládeže 2021, ktoré sa mali uskutočniť 17. 4. 2021 v českom Písku.

Zdroj: www.roadracing.sk

Aprílové podujatie EP a MM SR Vintage na Slovakia Ringu je preložené na 1. september

Úvodné podujatie MM SR Vintage Road Racing a Regularity, Európskeho pohára Vintage Regularity plus Ducati Slovakia Cup, ktoré sa malo pôvodne uskutočniť 17. apríla, je preložené na 1. september 2021.

Jarná cena Brna 2021 sa odkladá, čaká sa na náhradný termín

Organizátori podujatia Jarná cena Brna, ktoré sa malo konať 9.-11. apríla 2021, dnes informovali, že podnik sa neuskutoční. V tomto čase organizátori riešia nový termín, ktorý bude oznámený po Veľkej noci.

Z tohto dôvodu je podujatie Majstrovstiev SR CPM a SP -600 a + 600 a takisto MM SR Vintage Road Racing, ktoré sa malo uskutočniť v rámci Jarnej ceny Brna, PRELOŽENÉ!

O náhradnom termíne podujatia vás budeme informovať.

ŠK CPM SMF

SLOVAK KARTING CENTER pozýva na prvé tohtoročné testovanie už počas nadchádzajúceho víkendu

SLOVAK KARTING CENTER otvorí svoje brány pre profesionálnych jazdcov kategórií KARTING a MINIMOTO v termíne od 26.-28.3.2021, avšak s prísnymi protipandemickými opatreniami. Športová komisia CPM SMF pozýva svojich pretekárov, aby využili túto jedinečnú možnosť a prišli sa rozjazdiť pred nadchádzajúcou pretekárskou sezónou.

CPM – nominačná listina

Potvrdenie požadovaného štart. čísla do nominačnej listiny vybavuje Richard Karnok - risso46@gmail.com, 0905 444 198.Prípadné otázky ohľadne nominačky môžete adresovať priamo na sekretariát SMF - viď kontakty vyššie.

POSTUP NA ZAREGISTROVANIE ŠT.ČÍSLA:Jazdec si nižšie vyberie triedu, ktorú bude jazdiť. Po kliknutí na názov danej triedy sa otvorí výber štartového čísla - po kliknutí na číslo (resp. po vpísaní iného vlastného čísla do príslušnej kolónky) sa rozbalí vyplňovací formulár, na základe ktorého bude dané štart. číslo jazdcovi...

Nenašli ste všetky informácie?

Archívne články, predpisy, zápisy, ustanovenia, výsledky a galérie nájdete na staršej verzii web-stránky SMF.

marec

apríl 2021

máj
PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2