12.4 C
Bratislava
nedeľa, 26. septembra 2021

Cestné preteky

EP Mini Road Racing v Chorvátsku aj so slovenskou účasťou

V dňoch 25.-26.9.2021 sa na kartingovom okruhu Novi Marof v Chorvátsku uskutoční Európsky pohár Mini Road Racing, kde sa predstavia mladí, talentovaní jazdci rýchlostných motocyklov. Pôvodne bol EP zložený z dvoch podujatí, u nás na Slovakia Ringu a v ČR v Moste, avšak tieto podujatia boli zrušené a tak Európska motocyklová federácia FIM Európe zaradila Novi Marof do svojho kalendára pre uskutočnenie tohto mládežníckeho pohára road racing. Na šampionáte bude Slovensko reprezentovať dvojica jazdcov – Lukáš Végh a Tobias Kráľ.Pre Tobiasa Kráľa,...

Zvláštne ustanovenia a prihláška k podujatiu šampionátu Alpe Adrie v Cremone

Pôvodne sa malo záverečné talianske podujatie medzinárodného šampionátu Alpe Adria uskutočniť v Adrii, ale pre riešenie homologizácie tohto okruhu sa nakoniec tieto preteky budú konať v Cremone.

Termín zostáva ten istý, teda 29.-31. október 2021. Táto informácia sa týka aj šampionátu Alpe Adria Vintage! Okrem toho sú preteky vypísané aj ako MMČR. Okruh v Cremone bol len nedávno prestavaný, najdôležitejšou zmenou je zmena dĺžky, ktorá sa zvýšila na hodnotu 3,7 km.

Zvláštne ustanovenia a prihláška

Všetky informácie k...

Macerano Racing Team úspešný na záverečnom podujatí M SR a MM ČR mládeže

Tento víkend (18.9.2021) vyvrcholil súboj o majstrovské tituly v slovenskom aj českom šampionáte na Slovakia Ringu.

Super preteky, tak ako vždy. Opäť sme si ako tím a perfektná partia užili na okruhu všetko čo k pretekom patrí! Naozaj bola radosť na to pozerať. Technicky sme nemali tentoraz žiadny problém, všetko bolo pripravené, takže to bolo už len na pilotoch, ako si to v súbojoch na dráhe zamiešajú…#99 Šimon Urbančok nezaváhal a aj v posledných dvoch pretekoch potvrdil svoju prvú...

Maco Racing Team v top 10 na pretekoch 24 hodín Bol d´Or

Tím Maco Racing sa cez víkend predstavil na 24-hodinových pretekoch Bol d´Or vo francúzskom Le Castellet, ktoré boli predposledným podujatím tohtoročných majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov. S vynikajúcim jazdeckým obsadením túžili v slovenskom tíme nadviazať na svoj najlepší výsledok z týchto pretekov z roku 2016, kedy tam obsadili fantastické štvrté miesto.

Za riadidlami tímovej Yamahy sa mali striedať Austrálčan Anthony West, Francúz Gregory Leblanc a Nemec Marc Moser. Leblanc sa však pri testovaní zranil a majiteľ tímu Martin...

Repákovu šancu na víťazstvo v európskom pohári zmarila chyba súpera

Slovenský pretekár Maxim Repák cestoval do španielskej Barcelony ako jeden z favoritov na celkové prvenstvo v seriáli Yamaha R3 bLU cRU European Cup , keď na vedúceho Španiela Juliana Girala strácal len desať bodov.

Aj záverečné podujatie bolo súčasťou víkendu World Superbike a na 15-ročného Slováka čakali posledné dvoje preteky, v ktorých chcel nadviazať na vynikajúce výsledky, ktoré počas tohtoročnej sezóny dosiahol. V kvalifikácii obsadil štvrté miesto, čo znamenalo štart z druhého radu. Jeho snaha však nemala dlhé trvanie, vo...

Na Slovakia Ringu sa rozhodlo o majstroch Slovenska mládeže a Babetta Cupu

Slovak Karting Center bol v sobotu 18. septembra dejiskom záverečného podujatia Majstrovstiev SR a Slovenského pohára mládeže cestných pretekov motocyklov. Keďže pred záverečnými pretekmi boli rozdiely na čele tabuľky minimálne, očakával sa tuhý boj o majstrovské tituly.

Súčasťou podujatia boli aj medzinárodné majstrovstvá Českej republiky, takže na mieste sa predstavilo sedemdesiat jazdcov, ktorí bojovali aj o prvenstvo práve v rámci šampionátu našich západných susedov. Preteky boli zároveň poslednými pre slovenský Babetta Cup.

Predpoveď o tuhom boji o...

Informácie k podujatiu MSR mládeže a MMČR Miniracing 18. 9. 2021 na Slovakia Ringu

Dňa 18. septembra sa na Slovak karting centre na Slovakia Ringu uskutoční záverečné podujatie MMSR a SP mládeže a MMČR Miniracing. Prinášame vám najdôležitejšie informácie.

ZVLÁŠTNE USTANOVENIA

Zvláštne ustanovenia stiahnete kliknutím sem…

REGISTRÁCIA

Pretekári registrujú do 15. 9. na tomto odkaze: https://www.roadracing.sk/juniori/prihlasovaci-formular-na-msr-a-sp-mladeze-a-mmcr-mini-racing-slovakia-ring-18-9-2021/

REŽIM PREJAZDU HRANÍC

Maco Racing na Bol d´Or: Ondřej Ježek nahradí zraneného Gregoryho Leblanca

Pre slovenský tím Maco Racing sa podujatie 24 hodín Bol d´Or v Le Catellet, ktoré je predposledným podnikom MS Endurance, nezačalo práve najlepšie, keď sa v tréningu zranil Francúz Gregory Leblanc a musí zostať v nemocnici na pozorovanie.

Majiteľ tímu Martin Kuzma bol nútený hľadať náhradu za zraneného francúzskeho pretekára, čo sa mu aj nakoniec podarilo a v slovenskom tíme sa spolu s Austrálčanom Anthony Westom a Nemcom Marcom Moserom predstaví výborný český pretekár Ondřej Ježek.

Yamaha R3 bLU cRU European Cup 2021 vyvrcholí v Barcelóne

Na okruhu Barcelóna - Catalunya v Španielsku v dňoch 17.-18.9.2012 vyvrcholí nový Európsky pohár Yamaha R3 bLU cRU European Cup 2021 záverečným šiestym podujatím. Horúce želiezko v ohni má na podujatí aj Slovensko. Mladý slovenský talent Maxim Repák v priebežnom poradí EP na 3.mieste Z druhého miesta priebežne útočí na zisk prvenstva slovenský jazdec Maxim Repák.

Maxim má na svojom konte po piatich podujatiach 140 bod, druhý Španiel I. Garcia Abella má 146 bodov a vedúci J.Giral taktiež...

Maco Racing team štartuje na 24 hodín Bol d´Or

Tretie a zároveň predposledné podujatie tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov ENDURANCE - FIM EWC sa uskutoční v dňoch 17.-18.9.2021 vo francúzskom Le Castellet. Na šampionáte samozrejme nebude chýbať ani slovenský motocyklový tím MACO RACING (#14).

MACO RACING tím je v priebežnom hodnotení seriálu zatiaľ na 11. mieste s 24 bodmi a vo Francúzsku sa predstaví s hviezdnym jazdeckým obsadením: Anthony West (AUS), Gregory Leblanc (FRA) a Marc Moser (GER). Štyridsaťročný nový jazdec tímu West má na...

Nenašli ste všetky informácie?

Archívne články, predpisy, zápisy, ustanovenia, výsledky a galérie nájdete na staršej verzii web-stránky SMF.

september 2021

PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
Events for 1 september
Events for 3 september
Events for 4 september
Events for 5 september
Events for 11 september
Events for 12 september
Events for 18 september
Events for 19 september
Events for 25 september
Events for 26 september
Events for 1 október
Events for 2 október
Events for 3 október