32.4 C
Bratislava
sobota, 19. júna 2021

Cestné preteky

Juniorský šampionát a Slov. pohár CPM mládeže pokračuje vo Vysokom Mýte

Počas nadchádzajúcej soboty (19.6.2021) sa dejiskom druhého podujatia seriálu Majstrovstiev SR a Slovenského pohára CPM mládeže stane okruh vo Vysokom Mýte u našich českých susedov. Kalendár tohtoročného juniorského šampionátu sa skladá z 5-tich podujatí. Seriál M SR a SP CPM mládeže odštartoval na Slovensku na motokárovom okruhu v Dlhej ešte začiatkom mája.

Vo Vysokom Mýte sa bude bojovať o body do priebežného hodnotenia v nasledujúcich kategóriách: PW 50, Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Senior Open 50,...

Na letisko v Dolnom Hričove sa vracajú motocyklové preteky

Naposledy sa motocyklové preteky na letisku v Dolnom Hričove konali v roku 2000, teraz, po dvoch desaťročiach, sa tam v dňoch 18.-20. júna motocykloví pretekári a priaznivci stretnú opäť. Verme, že stále lepšiaca sa pandemická situácia umožní, aby sa preteky uskutočnili aj s divákmi.

Na letisku v Hričove sa motocyklové preteky po prvý raz uskutočnili v roku 1979, boli aj prestávky, zmenil sa smer jazdy, niekoľkokrát sa tam preteky počas jednej sezóny...

Maco Racing Team jedenásty na 24-hodinovke v Le Mans

Do svojej 19. sezóny na majstrovstvách sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov vstúpil slovenský tím Maco Racing cez víkend na 24-hodinových pretekoch vo francúzskom Le Mans.

Ako pretekári tímu sa na mieste predstavili Francúzi Gregory Leblanc a Enzo Boulom, ktorých doplnil Belgičan Bram Lambrechts, náhradníkom bol slovenský pretekár Tomáš Svitok. Belgický jazdec sa ale vo voľnom tréningu pri páde zranil, vynechal prvú kvalifikáciu a v druhej sa prejavili následky zranenia, pre ktoré nemohol...

Maco Racing Team 11-ty na 24H v Le Mans

Počas uplynulého víkendu odštartoval tohtoročný seriál majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov svojimi tradičnými 24-hodinovými pretekmi na francúzskom okruhu Le Mans. Na štarte tohto prestížneho podujatia samozrejme nechýbal ani slovenský tím MACO RACING (#14), pre ktorý to bolo zahájenie 19. sezóny a z Le Mans si priniesol 11. miesto.

Viac informácii o priebehu súťaže prinesieme v ďalšej tlačovej správe SMF.

Oficiálna stránka šampionátu: https://www.fimewc.com/

Maxim Repák zvíťazil na pretekoch Európskeho pohára v talianskom Misane!

Štrnásťročný slovenský motocyklový pretekár Maxim Repák sa cez víkend predstavil na pretekoch Yamaha R3 bLU cRU European Cup, ktoré boli súčasťou podujatia majstrovstiev sveta Superbike. Mladý Slovák šokoval celý motocyklový svet, keď po treťom mieste v kvalifikácii dokončil prvé preteky na druhom mieste a v druhých dokonca zvíťazil!

Podujatie v Misane bolo zároveň úvodným pre Yamaha R3 bLU cRU European Cup, v ktorom sa predstavilo 27 mladých pretekárov zo 14 krajín z celého sveta. V oboch pretekoch sa v...

Maco Racing Team na 24-hodinovke Le Mans 2021

Do svojej 19. sezóny v majstrovstvách sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov vstupuje slovenský tím Maco Racing. Cez víkend sa 24-hodinovými pretekmi vo francúzskom Le Mans uskutoční úvodné podujatie nového ročníka šampionátu a tím Maco Racing sa na mieste predstaví s jazdeckým zložením Grégory Leblanc, Enzo Boulom (obaja Francúzsko), Bram Lambrechts (Begicko) a náhradníkom je slovenský pretekár Tomáš Svitok. 

Priamy prenos pretekov na RTVS

Live Timing

Slovenský pohár CPM mládeže Moto5 a Pitbike na Slovakia Ringu je preložený

Vážení športoví priatelia, oznamujeme Vám, že druhé podujatie Slovenského pohára CPM mládeže, ktoré sa malo uskutočniť v rámci seriálu stredoeurópskeho pohára a majstrovstiev Maďarska dňa 13.6.2021 na okruhu Slovakia Ring sa zo strany organizátora PREKLADÁ na 2. októbra 2021.

Zdroj: roadracing.sk

Podmienky vstupu do ČR zo Slovenska sa od 7.6.2021 zmenili!

Od 7. júna 2021 sa Slovensko pre Českú republiku preraďuje z červených krajín do oranžových, teda krajiny so stredným rizikom nákazy COVID-19. V praxi to znamená, že slovenskí občania s platnosťou od 7. júna môžu do Česka pricestovať s negatívnym výsledkom antigénového testu nie starším ako 24 hodín, alebo RT-PCR testu, nie starším ako 72 hodín, ktorý absolvujú pred vstupom na územie ČR.

Pred vstupom do ČR majú povinnosť vyplniť príjazdový formulár, vzdialeným prístupom ho...

Slovenskí juniori na Coppa Italia Junior v Ortone

Na okruhu Internazionale d’Abruzzo v talianskej Ortone sa počas uplynulého víkendu 5. a 6. júna 2021 uskutočnilo druhé kolo seriálu Coppa Italia Junior, ktorého sa aj tentoraz zúčastnilo niekoľko mladých slovenských pretekárov. V triede 110 A štartoval 13-ročný Lukáš Végh a v triede GP – O 160 trojica Mário Zajac (16 rokov), Ladislav Veverka (13) a Jakub Mazsár (14).

Valné zhromaždenie disciplíny CPM SMF 2020

Valné zhromaždenie disciplíny CPM SMF za rok 2020 sa uskutoční v stredu 30.6.2021 v Hoteli Jeleň v Hlohovci. Bližšie informácie a program nájdete v pozvánke.

Nenašli ste všetky informácie?

Archívne články, predpisy, zápisy, ustanovenia, výsledky a galérie nájdete na staršej verzii web-stránky SMF.

jún 2021

PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Events for 5 jún
Events for 6 jún
Events for 11 jún
Events for 12 jún
Events for 13 jún
Events for 18 jún
Events for 19 jún
Events for 20 jún
Events for 25 jún
Events for 26 jún
Events for 27 jún
Events for 2 júl
Events for 3 júl
Events for 4 júl