8.2 C
Bratislava
sobota, 23. októbra 2021

Motokros

Super motokros v Šenkviciach, gratulujeme novým MX majstrom Slovenska 2021!

Slnečné finále v Šenkviciach prinieslo mnoho zaujímavých momentov a definitívne rozhodlo o majstroch Slovenska pre sezónu 2021. Organizátor M-Cross klub Šenkvice opäť ukázal, že finálové podujatia vie pripraviť na vysokej úrovni, a tak sa tituly rozdávali jedna radosť. Kráľovskú MX OPEN dobil podľa očakávaní španielsky matador Jose Butron z MRA BB MX. MX2-ku si nakoniec ukoristil  Tomáš Kohút z Osička MX Teamu pred tímovým kolegom Šimonom Joštom. Šenkvické finále rozhodlo nielen o víťazovi MX2 Junior, ktorým sa stal Tomáš Švirák z WMZ Racing team, ale aj o majstrovi kategórie MX Junior 125, z ktorého sa teší...

Michal Solík #12 – majster ČR 2021 v triede S3

Cez víkend 9.-10. októbra sa v českom Chebe uskutočnilo finálové podujatie 6-dielneho seriálu Medzinárodných majstrovstiev Supermoto Českej republiky. Tohto šampionátu sa pravidelne zúčastňovali i jazdci SMF a to konkrétne Michal Solík, Marián Nejedlík, Ján Mikulák, Marek Novotný a Stephan Wyckoff. Michal Solík si v silnej medzinárodnej konkurencii dokázal poradiť a vo svojej kategórii S3 si vybojoval titul majstra ČR! Gratulujeme!

Finále slovenského motokrosu v Šenkviciach

Počas tretieho októbrového víkendu, konkrétne v sobotu 16.10.2021, privíta trať v Šenkviciach a organizátor M-Cross Šenkvice na čele s p. Novákom finálové piate a zároveň finálové podujatie Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose "MX Open 2021". Dúfajme, že aktuálne opatrenia pandemickej situácie a obmedzenia na hraniciach neodradia jazdcov a divákov a spolu si užijeme veľké finále tohtoročnej sezóny. Poďme sa pozrieť, ako to vyzerá na vedúcich pozíciách v jednotlivých kategóriách pred finálovými Šenkviciami...

V najsilnejšej triede MX Open celú sezónu podáva stabilné výkony španielsky jazdec Jose Butron (MRA BB...

Súrodenci Zimmermanovci získali tituly v seriáli majstrovstiev HU v motokrose

Počas uplynulej nedele (10.10.2021) sa v maďarskej obci Bugyi uskutočnilo finálové podujatie majstrovstiev Maďarska v motokrose 2021, v ktorých počas celej sezóny štartovali aj súrodenci Zimmermanovci - Maxim #520 a Vanessa #12. Obaja boli veľmi bojovní a úspešní, nakoľko sa im podarilo získať tituly vo svojich kategóriách.

Posledné preteky v kalendári M HU v motokrose boli veľmi chladné a daždivé, deti takpovediac trochu "vymrzli", avšak nebolo to badať na ich výkone. Maxim si vybojoval v oboch finálových rozjazdách...

Šenkvice o týždeň ukončia MX sezónu SMF 2021 – info pre jazdcov

V sobotu 16.10.2021 v Šenkviciach vyvrcholí tohtoročná motokrosová sezóna SMF záverečným podujatím seriálu MM SR MX Open 2021.

Napriek zhoršujúcej sa situácii s ochorením Covid-19 a s tým spojeným zrušením dvoch podujatí seriálu Slovenského pohára ŠK MX SMF robí všetko pre to, aby sa podujatie v Šenkviciach uskutočnilo. Podľa štvrtkového zverejnenia Covid mapy Slovenska je okres Pezinok, pod ktorý Šenkvice spadajú i naďalej v oranžovej farbe a tak sa podujatie, za dodržania stanovených hygienických podmienok môže uskutočniť.

Súrodenci Zimmermanovci úspešní na MX šampionáte Maďarska

Počas prvej októbrovej nedele sa na motokrosovej trati v maďarskej Kiskunlacháze uskutočnilo ďalšie podujatie zo seriálu medzinárodných majstrovstiev Maďarska v motokrose, ktorých sa úspešne zúčastnili aj súrodenci Zimmermanovci - Vanesska a Maxim.

Komentár k účasti na tomto podujatí nám zaslala p. Rajčanová, mama súrodencov Zimmermanovcov: "Deti sa zúčastnili MAMS pretekov v Kiskunlachaze, kde sa im podarilo aj pekne sa umiestniť. Maxim si vybojoval 2.miesto a celkovo je v seriáli taktiež druhý. Dokonca sa mu podarilo v druhej finálovej jazde...

Quadcross európskych národov v extrémnych podmienkach

Počas uplynulého víkendu sa vo Francúzsku uskutočnili dva európske šampionáty národných tímov a to - Sidecarcross európskych národov a Quadcross európskych národov, kde malo svoje zastúpenie i Slovensko, ktoré reprezentovala trojica "quaďákov" - Michal Farkašovský, Michal Kimerling a Pavol Šmida.

Naša posádka dorazila do dejiska súťaže už vo štvrtok večer. V piatok bez akýchkoľvek problémov absolvovali administratívne a technické preberanie. V sobotu bolo cieľom nášho tímu hlavne bezpečne dojazdiť kvalifikácie až do cieľa, aby mohli nastúpiť na...

Európsky quadcross národov aj so Slovenským tímom

V dňoch 2.-3. októbra 2021 sa vo Francúzsku ( Dardon Gueugnon) - uskutočnia tohtoročné majstrovstvá Európy quadcrosse družstiev " Quadcross národov FIM Európa". Tento rok bude mať na podujatí zastúpenie aj Slovensko, keď v štart.listine figuruje Slovakia Quadcross team v zložení: #46 Michal Farkašovský, #47 Michal Kimerling, #48 Pavol Šmída.

V Quadcrosse národov sa predstaví až 15 národných tímov zo 14-tich krajín, domáci Francúzi aj tu majú dva národné tímy A a B.

Spolu s quadmi...

Tím Talianska víťazom Motokrosu národov 2021

Taliansky tím v zložení Antonio Cairoli, Mattia Guadagnini a Alessandro Lupino sa zapísali do motokrosovej histórie na domácej pôde, keď bol v nedeľu korunovaní za šampiónov 74. ročníka Motokrosu národov - Monster Energy FIM Motocross of Nations v talianskej Mantove.

Ani silný nedeľňajší lejak neprekážal veľkej bojovnosti talianskeho tímu a davu domácich fanúšikov, ktorí prišli aj keď v regulovanom množstve podporiť svoj národný tím. Trojica Cairoli, Guadagnini a Lupino spojila niekoľko vynikajúcich výsledkov vo svojich jazdách, aby si zaistila...

MXoN 2021 – foto report z 24.9.2021

Dušan Predanocy, manager teamu: " Ideme na štart 9"

Nenašli ste všetky informácie?

Archívne články, predpisy, zápisy, ustanovenia, výsledky a galérie nájdete na staršej verzii web-stránky SMF.

október 2021

PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
Events for 1 október
Events for 2 október
Events for 3 október
Events for 16 október