20.3 C
Bratislava
streda, 28. júla 2021

Motokros

Šimon Jošt vyhral ME EMX Open v Lokti!

Vynikajúce výsledkov dosiahol tento víkend slovenský motokrosový reprezentant Šimon Jošt, ktorý si na motokrosovej trati v Lokti vybojoval cenné víťazstvo v seriáli majstrovstiev Európy triedy MX Open, ktoré sa islši spolu s motokrosovými majstrovstvami sveta a majstrovstvami sveta v motokrose žien.

V prvej finálovej jazde sa poraie neustále menilo. Jazdu vyhral Talian Davide De Bortoli, Šimon bol v cieli klasifikovaný na krásnom 5.mieste. Druhý slovenský jazdec štartujúci taktiež v triede MX Open Tomáš Kohút obsadil 12.miesto a mladý Jaroslav Katriňák pri svojej premiére v tomto európskom šampionáte...

MS a ME v motokrose v Lokti aj so Slovákmi v štartovom poli

Všetci nadšenci a fanúšikovia motokrosu sa môžu tešiť na vysokú koncentráciu svetových jazdcov, ktorí sa predstavia už tento víkend (24.-25.7.2021) na známej motokrosovej trati v Lokti (ČR) v rámci piateho podujatia seriálu Majstrovstiev sveta v motokrose 2021 MXGP a MX2. Okrem uvedených tried sa v Lokti už, takmer tradične, zapoja do bojov o svetové body aj ženy v kategórii MX Women. Rovnako, ako v predchádzajúcich rokoch, budú súčasťou MS MXGP a MX2 v Lokti aj preteky Majstrovstiev Európy EMX2T a EMX OPEN, v ktorom sa predstavia aj traja slovenskí, talentovaní jazdci – Jaroslav Katriňák...

Poznáme kalendár MM SR MX mládeže 2021

V uplynulých dňoch športová komisia MX SMF uzatvorila kalendár podujatí seriálu Medzinárodných majstrovstiev SR v motokrose mládeže 2021, ktorý sa skladá zo štyroch podujatí.

Do tohtoročného mládežníckeho motokrosového seriálu tried MX50, MX65, MX85 a MX Ladies sa budú započítavať štyri podujatia Slovenského pohára. Šampionát začína v Šenkviciach, následne to bude Ješkova Ves, Lovčica a ak všetko okolo ochorenia COVID-19 pôjde bez problémov, seriál ukončíme na MX trati v Levoči v októbri.

MM SR MX mládeže...

Slovenský pohár MX odštartoval v Hniezdnom

Počas prvej júlovej nedele (4.7.2021) sa na známej motokrosovej trati v Hniezdnom stretlo viac než 160 jazdcov z 3 krajín Európy, aby spoločne zahájili veľkolepý štart do ďalšieho MX seriálu - Slovenský pohár v motokrose 2021.

Slovenský pohár MX 2021 štartuje v Hniezdnom

Motokrosový fanúšik si ešte nestihol vydýchnuť po veľkolepom úvode seriálu MM SR MX Open v Mníšku nad Hnilcom a už teraz sa môže tešiť na štart ďalšieho motokrosového seriálu! Úvodné podujatie tohtoročného seriálu Slovenský pohár MX sa uskutoční už túto nedeľu na známej motokrosovej trati v Hniezdnom. Môžete sa tešiť na naozajstnú nálož MX jazdcov, pretože na SP MX štartujú všetky vypísané triedy MX SMF (okrem kat. Twinshock).

O. Kotúč na Endurance-masters v Poľsku

V sobotu 26.6.2021 sa v poľskom Olzyne uskutočnilo prvé podujatie tohtoročného nemeckého seriálu Endurance-masters. Na podujatí nás reprezentoval mladý talentovaný jazdec Oliver Kotúč.Oliver, jazdiaci na štvorkolke Yamaha 250, si vo svojej kategórii Youngster2 vybojoval vynikajúce 2. miesto. Organizátor pripravil pre jazdcov síce dlhú ale výbornú trať, atmosféra na podujatí bola veľmi dobrá a aj počasie jazdcom prialo.Oliver sa uvedeného seriálu zúčastnil už aj v minulosti, kedy sa stal majstrom Nemecka v detskej kategórii.

Oficiálna stránka šampionátu:

MM SR MX OPEN už tento víkend v Mníšku nad Hnilcom!

Všetci nadšenci motokrosového športu sa môžu tešiť na otvorenie MX sezóny 2021! Úvodné podujatie tohtoročného seriálu MM SR MX OPEN sa uskutoční už túto nedeľu (27.6.2021) na motokrosovej trati v Mníšku nad Hnilcom! Kalendár motokrosového šampionátu sa zatiaľ skladá z piatich podujatí a tak si verme, že nám bude umožnené všetky odjazdiť a že nedôjde k nečakaným zmenám v dôsledku pandémie.

Organizačné pokyny – MX Open Mníšek nad Hnilcom 27.6.2021

V zmysle platnej vyhlášky ÚVZ SR č.216, ktorou sa nariaďujú opatrenia pre organizáciu športových podujatí platí vás chceme upozorniť na nasledovné povinnosti, ktoré musia byť pre možnosť organizácie podujatí dodržané. Viac info po otvorení článku.

  1. Na všetkých športových podujatiach sa vyžaduje mať negatívny COVID test (súťažiaci, ako aj diváci, kde je ich účasť povolená). Z uvedeného vyplýva, že pri príchode na podujatie MX Open v Mníšku nad Hnilcom bude potrebné sa preukázať negatívnym COVID testom a to RT-PCR/LAMP testom...

MX sústredenie Veľké Uherce

V dňoch 10.-12.8.2021 sa uskutoční motokrosové sústredenie detí a mládeže tried MX50, MX65 a MX85 vo Veľkých Uherciach pod vedením Dušana Predanocyho a Tomáša Bučenca. Kemp bude zameraný na zdokonalenie techniky jazdy a rýchlosti a na prípravu vybraných jazdcov pre účasť na ME EMX65/85 vo Veľkých Uherciach.Bližšie informácie a kontakt na zasielanie prihlášok: Dušan Predanocy - 0911849911, predanmx@gmail.comUzávierka prihlášok: 4.8.2021Tešíme sa na účasť!

Upozornenie – povinné online prihlásenie na podujatia SMF!

V súvislosti s platnými proti covidovými opatreniami z ktorých o. i. organizátorovi vyplýva povinnosť spracovávať  a 14 dní uchovávať zoznam účastníkov jednotlivých podujatí upozorňujeme jazdcov na POVINNOSŤ prihlasovať sa online na jednotlivé podujatia sezóny 2021 a to vo všetkých disciplínach SMF.

Každá z disciplín SMF má vo svojej sekcii prihlasovaciu aplikáciu, t. j. po otvorení príslušnej disciplíny je potrebné otvoriť Online prihlásenie/Entry form, kliknúť na príslušné podujatie a vypísať požadované údaje.

V disciplíne motokros je pre tento rok...

Nenašli ste všetky informácie?

Archívne články, predpisy, zápisy, ustanovenia, výsledky a galérie nájdete na staršej verzii web-stránky SMF.

júl 2021

PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Events for 2 júl
Events for 3 júl
Events for 4 júl
Events for 10 júl
Events for 11 júl
Events for 23 júl
Events for 24 júl
Events for 25 júl
Events for 31 júl
Events for 1 august