5 C
Bratislava
sobota, 17. apríla 2021

SMF

Antidoping – novinky

Všetky informácie od Slovenskej antidopingovej agentúry (SADA) ohľadne výživových doplnkoch, ktoré sme priebežne zverejňovali aj na našej stránke, nájde skompletizované na web stránke SADA.Výživové doplnky: https://antidoping.sk/vyzivove-doplnky/Nebezpečné výživové doplnky: https://antidoping.sk/nebezpecne-vyzivove-doplnky/

V sekcii Výživové doplnky sú zverejnené i dva nové články:

  • Tribulus terestris – veľmi často skloňovaný výživový doplnok s označením prírodný steroid, ktorý by mal zvyšovať endogénnu tvorbu testosterónu.
  • Spaľovače tukov – veľmi diskutabilná téma, v článku...

Nebezpečné výživové doplnky – SR9009

Slovenská antidopingová agentúra pripravila ďalšie zhrnutie niektorých výživových doplnkov, ktoré obsahujú zakázané látky. V nižšie uvedených 2 letákoch sú uvedené konkrétne príklady na SR9009, keďže ponuka týchto výrobkov je taktiež značne rozšírená.

Zdroj: https://antidoping.sk/

Nebezpečné výživové doplnky – Ostarín

Slovenská antidopingová agentúra pripravila ďalšie zhrnutie niektorých výživových doplnkov, ktoré obsahujú zakázané látky. V nižšie uvedených 3 letákoch sú uvedené konkrétne príklady na ostarín, keďže ponuka týchto výrobkov je značne rozšírená.

Zdroj: https://antidoping.sk/

Technické predpisy

Technické prepisy pre jednotlivé disciplíny SMF nájdete po kliknutí na "viac".

Nebezpečné výživové doplnky – GW501516

Slovenská antidopingová agentúra pripravila ďalšie zhrnutie niektorých výživových doplnkov, ktoré obsahujú zakázané látky. V nižšie uvedených letákoch sú uvedené konkrétne príklady na GW501516

Zdroj: https://antidoping.sk/

Motocyklový šport i s Vašou podporou – darujte SMF podiel z dane 2020

Aj Váš príspevok z dane môže podporiť mladých motocyklových jazdcov SMF. Zákon č.959/2003 o daniach z príjmov (a následné úpravy zákona) umožňuje jednotlivcom a firmám prispieť k rozvoju motocyklového športu na Slovensku a to z časti už zaplatených daní z príjmov.

«« Postup pre poukázanie 2% (3%) pre zamestnancov (ročného zúčtovania vykonáva zamestnávateľ)

  1. Do 15.02.2021 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
  2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane ( editovateľné PDF tlačivo)
  3. Z tohto Potvrdenia si viete...

Testovanie športového motocykla SMF – aktualizácia platná od 1.7.2020

Každý motocykel, ktorý pri športovej činnosti bude používať verejné komunikácie, musí mať pridelené evidenčné číslo vozidla EČV (predtým ŠPZ). EČV vydáva Dopravný inšpektorát Policajného Zboru (DI PZ) podľa miesta trvalého bydliska alebo sídla držiteľa. Motocykle používané výlučne pre športové účely nepodliehajú schvaľovaniu technickej spôsobilosti, ale musia splňovať podmienky vydávania preukazu športového motocykla (PŠM) Slovenskou motocyklovou federáciou SMF - národným orgánom Medzinárodnej motocyklovej federácie FIM podľa § 2 ods. 2 písm. j) zákona č. 106/2018 Z. z. o prevádzke vozidiel v cestnej premávke...

Slovenská motocyklová federácia

SMF je samostatnou, nezávislou a dobrovoľnou organizáciou záujemcov o motocykle, motocyklový šport a mototuristiku, s pôsobnosťou na území Slovenskej republiky. Hlavnou náplňou činnosti SMF je hlavne zabezpečovať rozvoj, organizáciu a úspešný priebeh činností súvisiacich s motocyklovým športom, mototuristikou a záujmovou činnosťou v pôsobnosti SMF.SMF je uznaným národným športovým zväzom pre motocyklový šport v SR. SMF je najvyššou slovenskou športovou autoritou zmocnenou a oprávnenou riadiť záujmovú motocyklistickú činnosť organizovanú na území Slovenskej republiky.
Je najvyšší športový orgán pre vybavovanie sporov, ktoré môžu vzniknúť pri organizovaní...

Nenašli ste všetky informácie?

Archívne články, predpisy, zápisy, ustanovenia, výsledky a galérie nájdete na staršej verzii web-stránky SMF.

marec

apríl 2021

máj
PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2