25.7 C
Bratislava
streda, 28. júla 2021

Mototuristika a šprint

M SR v bodovacej súťaži mototuristiky tento víkend v Starej Myjave

Počas nastávajúceho víkendu (2.-3.7.2021) sa v Starej Myjave stretnú mototuristi SMF na treťom podujatí tohtoročného šampionátu "M SR v bodovacej súťaži mototuristiky". Úvodné podujatie sa uskutočnilo v susednej Českej republike (Dolní Žleb), po ktorom nasledovalo podujatie v Novom Tekove. Stará Myjava preklopí tohtoročný seriál do svojej druhej polovičky, ktorí sa, všetci dúfame, aj uskutoční. Bližšie informácie k podujatiu nájdete v organizačných pokynoch.

M SR v šprinte motocyklov v sobotu v Boľkovciach

Ako už niekoľko rokov po sebe, tak i túto sobotu (3.7.2021) bude miestom vojny konských síl letisko Boľkovce, situované v tesnej blízkosti Lučenca. Opäť to bude miesto, kde srandičky končia, kde sa silné reči menia na skutky a kde sa stretnú prívrženci šprintérskych duelov, ktorí si rýchlu jazdu vychutnávajú mimo premávky, pripravte sa, že 3. júla to bude veľmi hlasné, zadymené a napínavé...

Prvé mototuristické podujatie na území SR – Nový Tekov (25.-27.6.2021)

Počas víkendu 25.-27. júna 2021 sa v Horárni Nový Tekov uskutoční v poradí druhé mototuristické podujatie tohtoročného seriálu M SR v bodovacej súťaži mototuristiky SMF - ktorý sa skladá zatiaľ z 5tich podujatí. Úvodné podujatie tohto slovenského šampionátu sa uskutočnilo pred dvoma týždňami u našich českých susedov, konkrétne v Dolním Žlebu.

Bližšie informácie k podujatiu nájdete v organizačných pokynoch.

Valné zhromaždenie disciplíny ŠMT SMF 2020

Valné zhromaždenie disciplíny ŠMT SMF za rok 2020 sa uskutoční v nedeľu 27.6.2021 v Horárni Nový Tekov. Bližšie informácie a program nájdete v pozvánke:

Hromadné podujatia od 10.5. – tréning s vyšším počtom osôb, preteky zatiaľ STOP

10. mája 2021 nadobudla účinnosť nová vyhláška o organizácii hromadných podujatí, ktorá zvyšuje počet účastníkov tréningového procesu v exteriéry, avšak zatiaľ neumožňuje organizáciu športových podujatí - len za určitých podmienok, ktoré v súčasnej dobe vieme dodržať len v rámci podujatí CPM. Pevne veríme, že uvoľňovanie opatrení bude pokračovať a že sa už čoskoro budeme môcť stretnúť aj na podujatiach offroadových disciplín a podujatiach plochej dráhy. Nižšie prinášame prehľad zmien

Danou vyhláškou sa upravuje hlavne organizácia...

Stanislav Poživenec – slovenský rekordér

Nie je to len záľuba - je to vášeň. Pozrite, ako a na akej "vymakanej" mašine sa robí slovenský rekord na 1/4 míle. Video nájdete po otvorení článku.

Livestream na tému: Post COVID-19 príznaky u športovcov

Národné športové centrum (NŠC) bude dňa 3. marca 2021 o 19:00 hod. vysielať naživo na svojom facebookovom účte livestream na tému Post COVID-19 príznaky u športovcov. Nezáleží na tom, či ste amatér, profesionál, dospelý alebo dieťa. V časoch „covidových“ sa treba pripraviť na nové začiatky. Tie nemusia byť jednoduché. Ak ste už ochorenie COVID-19 prekonali, alebo vás len straší, pripojte sa na livestream 3. marca 2021 o 19-tej na tomto linku: facebook.com/narodnesportovecentrum.

V súčasných pandemických časoch sú i športovci výrazne...

Vstup na územie SR od 17.2.2021 a výnimky pre reprezentantov SR

Od stredy 17. februára 2021 od 6. hodiny sa zmenil režim na hraniciach pri vstupe na územie Slovenskej republiky. Každý prichádzajúci je povinný nastúpiť do 14-dňovej karantény. Najskôr na ôsmy deň môže absolvovať PCR test. Ak bude negatívny, možno karanténu ukončiť. Výnimky budú mať pendleri zo susedných i vzdialenejších európskych krajín a ďalšie skupiny osôb, medzi ktorými sú i športovci- reprezentanti SR s dekrétom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. O takýto dekrét môže ministerstvo žiadať len Národný športový zväz.

Podrobnosti upravuje...

Nová kniha “Športové motocykle TATRAN”

Najnovšia – piata kniha zo série Motocykle Považských strojární predstavuje ojedinelý príbeh úspešných slovenských drahokamov na dvoch kolesách z prototypovej dielne a konštrukcií Vývoja športových motocyklov TATRAN.

V sérii športových podnikov sa zoznámite s postupným vývojom rýchlostných, ale hlavne súťažných motocyklov TATRAN, aby vtedy, keď posledné dosiahnu maximálnu technickú úroveň, bol ich osud v roku 1982 násilne ukončený. Športové Tatrany si zaslúžia takéto prirovnanie hlavne pre svoju vzácnosť, a to z dôvodu výroby len veľmi malého počtu strojov. Tatrany...

Kalendár športovej sezóny SMF 2021

Motocyklová športová sezóna 2021 nám už klope na dvere. I keď súčasná situácia s ochorením COVID-19 nie je pre šport priaznivá, pevne veríme, že sa nám spoločne podarí čo najrýchlejší návrat do starých koľají a že i keď možno trošku neskorším začiatkom budeme môcť spustiť a uskutočniť všetky pripravované podujatia športovej sezóny 2021.

Športové komisie jednotlivých disciplín SMF rokujú s organizátormi, upravujú termíny tak, aby bola skladba podujatí čo najlepšia. Vzhľadom na súčasnú nejasnú situáciu pre organizátorov a vzhľadom...

Nenašli ste všetky informácie?

Archívne články, predpisy, zápisy, ustanovenia, výsledky a galérie nájdete na staršej verzii web-stránky SMF.

júl 2021

PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Events for 2 júl
Events for 3 júl
Events for 4 júl
Events for 10 júl
Events for 11 júl
Events for 23 júl
Events for 24 júl
Events for 25 júl
Events for 31 júl
Events for 1 august