10.7 C
Bratislava
utorok, 23. apríla 2024

DAKAR 2021 V CIELI – Štefan Svitko vynikajúce 8.mieto!

DOBOJOVANÉ! 43.ročník populárnej rely DAKAR 2021 je v cieli i s našimi dvoma jazdcami. Štefan Svitko opäť dotiahol do TOP 10. Tentokrát mal na to iba 6 zadných pneumatík. Technické problémy sa mu našťastie vyhli a tak po 12. ťažkých etapách zdolal Dakar na vynikajúcom 8.mieste Števo, gratulujeme!!! Erik Vlčák pri svojom prvom štarte na Dakare obsadil 39.miesto z 96 štartujúcich motocyklov a v kat. jazdcov bez doprovodu obsadil 8.miesto. Gratulujeme!

Záverečnú 12-etapu rely vyhral Ricky Brabec, pred Kevinom Benavidesom a Thomasm Walknerom. Štefan Svitko je klasifikovaný v etape na 15.mieste a Erik Vlčák na 37.mieste. Smoliarom dnešnej poslednej etapy je český jazdec Martin Michek, ktorý dostal po dojazde penalizáciu, ktorá ho pripravila o 9.miesto v konečnom poradí, avšak aj tak skončil na výbornom 10.mieste.

Víťazom tohtoročného Dakaru sa v kat. motocyklov stal argentínsky jazdec Kevin Benavides (Honda), ktorý pri svojej piatej účasti na Dakare zvíťazil ako prvý Juhoameričan. Na druhom miste sa umiestnil druhý továrenský jazdec Hondy Ricky Brabec (USA) a tretie miesto patrí KTM-ke a jazdcovi Sam Sunderlandovi (GBR). Umiestnenie jazdcov Hondy na prvých dvoch miestach bolo na Dakare naposledy 1987, kedy vyhral Cyril Neveu pred Edim Oriolim. e to naozaj úspech tohto továrenského tímu  s okrídleným logom.

Štefan Svitkov po náročných a dlhých etapách skončil 8-mi, čo je v konkurencii silných továrenských tímov naozaj veľký úspech. Po dvoch 5.miestach v rokoch 2012, 2015 a neuveriteľnom 2.mieste z roku 2016 je to ďalšie umiestnenie v TOP10 Rally DAKAR!!!
Obdobne aj 39.miesto Erika Vlčáka a 8.miesto v súťaži jazdcov bez servisu je veľkým úspechom tohto jazdca, pri jeho prvom štarte na Dakare.

GRATUĽUJEME A PRAJEME ŠŤASTNÚ CESTU DOMOV!

Bližšie info a foto: FB/SMF

Tohtoročný Dakar bol veľmi náročný o čom svedčí i skutočnosť, že v kategórii motocyklov došlo do cieľa len 67 jazdcov z 96 štartujúcoch. Vypadli veľkí favoriti ako Toby Price, Joan Barreda Bort atď. O tom aký vie byť Dakar kritý sa presvedčil v dnešnje záverečnej etape i jediny jazdec Yamahy, ktorý prežil vrtochy Dakaru Adrien Van Beveren, ktorému dnes vypovedal jeho motocykle a musel v záverečnej etape ukončiť rohtoročný Dakar. Táto fotka hovorí za všetko: