8.2 C
Bratislava
utorok, 24. februára 2026

Európske pódium Maxima Repáka v holandskom Assene

V holandskom Assene sa konalo tretie podujatie Yamaha R3 bLU cRU European Cupu, ktorý je súčasťou vybraných podujatí majstrovstiev sveta superbikov. Po víťazstve v talianskom Misane a dvoch pádoch v anglickom Doningtone cestoval na miesto slovenský pretekár Maxim Repák zaútočiť opäť na najvyššie priečky hodnotenia.

V piatok na súťažiacich pretekárov čakal jeden voľný tréning a superpole, v ktorom sa rozhodovalo o postavení na štarte oboch sobotňajších pretekov. Vo voľnom tréningu skončil 14-ročný slovenský pretekár na siedmom mieste, v superpole si o dve priečky polepšil, čo znamenalo štart z druhého radu.

V oboch pretekoch Maxim bojoval o víťazstvo, často bol vo vedení, no v prvých pretekoch sa v závere prepadol na konečné siedme miesto. Naopak v závere druhých pretekov, ktoré sa pre pád Taliana Moru museli reštartovať, predviedol vynikajúci finiš, keď sa v jednej zákrute dokázal prebojovať zo šiesteho miesta na čelo, a hoci v závere o prvú priečku prišiel, druhé miesto v cieli je ďalším skvelým výsledkom tohto pretekára.

V priebežnom hodnotení seriálu ja Maxim na štvrtej priečke, pričom stráca štyri body na druhé miesto. Ďalšie preteky Yamaha R3 bLU cRU European Cupu sú na programe v rámci podujatia MS superbike 7. augusta na autodróme v Moste v Českej republike.

Maxim Repák: “Voľný tréning a kvalifikácia pre mňa nedopadli dobre z dôvodu technickej poruchy na motorke. Organizátor sa to rozhodol vyriešiť výmenou motorky a s novou som aj na druhý deň nastúpil do pretekov. Po štarte z piatej pozície sa mi podarilo udomácniť sa v čelnej skupine jazdeckého poľa, kde som neustále bojoval o pódiové miesta. V poslednom kole začali jazdci taktizovať s nájazdom do posledných sektorov trate a vlastnou neskúsenosťou som sa po kontaktoch prepadol až na siedmu priečku. Poučený som nastúpil do druhých pretekov. Vždy som si vytváral náskok v technických častiach trate, ale na rovine som klesal, pretože som mal protivietor. V poslednom kole som si v technickej pasáži vybudoval náskok približne 10-15 metrov a iba jeden jazdec ma v závere predbehol a aj zaslúžene vyhral a ja som tak skončil na druhom mieste. Moja veľká vďaka za celý víkend patrí aj tentoraz Honzovi Halbichovi.
Veľmi ma mrzí zranenie jedného z jazdcov našej “bLU cRU rodiny”, Taliana Giacoma Moru, ktorému želám skoré uzdravenie.
Touto cestou pozývam všetkých fanúšikov na nasledujúce podujatie tohoto seriálu, ktoré sa uskutoční v českom Moste, čo je pre všetkých ľudí z môjho okolia najbližšou traťou, na ktorej môžu vidieť aj jazdcov seriálu World Superbike.

TS M.Repáka, R.Karnok

február 2026

PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
Events for 7 február

Nenašli ste všetky informácie?

Skúste archívnu stránku SMF.

Latest News