12.8 C
Bratislava
sobota, 23. októbra 2021

Na letisku v Trenčíne sa konali preteky motocyklových veteránov a Ducati Slovakia Cupu

Letisko v Trenčíne hostilo počas víkendu 2. a 3. októbra 2021 pretekárov medzinárodných Majstrovstiev Slovenska veteránov v jazde pravidelnosti a Ducati Slovakia Cupu. Na súťažiacich čakali dvoje preteky, prvé v sobotu a druhé v nedeľu. Organizátorom podujatia bol dubnický Automotoklub SR-Karting spolu s naším úspešným pretekárom Ľubomírom Kamenárom.

Pre pretekárov veteránskeho seriálu na pravidelnosť bolo toto podujatie jediným v tomto roku, pretože predchádzajúce dve, na Slovakia Ringu a v Holíči, boli pre koronavírus zrušené. Výnimkou je kategória sajdkár, ktorá svoje preteky už jazdila na treťom podujatí, keď prvé sa uskutočnilo v júni v Dolnom Hričove a druhé v auguste tiež v Trenčíne.

Na mieste sa rozhodovalo aj o celkovom víťazovi Ducati Slovakia Cupu, ktorý sa taktiež jazdí na pravidelnosť a na čele tabuľky to bolo veľmi vyrovnané. Nakoniec sa rozhodovalo až v nedeľnej jazde a z konečného prvenstva sa nakoniec raduje Ján Majer, ktorý druhého v poradí, Róberta Bódiša porazil o jeden jediný bod! Bódišovi teda ani mocný finiš v podobe nedeľného víťazstva nestačil k celkovému víťazstvu. V sobotných pretekoch sa z víťazstva radoval Peter Kolibár, ktorý skončil v konečnom hodnotení na treťom mieste.

Víťazmi pretekov v jednotlivých triedach MMSR veteránov na pravidelnosť sa stali Martin Moskál a Patrik Zloch v triede A1, Vladimír Františ a Kvetoslav Samák v triede A2, Peter Osúch a Josef Synek (ČR) v triede B a Karol Hill a Lukáš Sulo zvíťazili v oboch pretekoch tried C a D. Víťazmi vložených pretekov triedy 0 paráda sa stali Marián Kročka a Peter Bartošík.

Na mieste sa rozhodlo o medzinárodných majstroch SR v kategórii E, teda sajdkár. Prvenstvo vybojoval Richard Bílý starší z ČR, s ktorým sa počas sezóny ako spolujazdci vystriedali Matěj Mohler a Karel Uher. Na druhom mieste celkového hodnotenia skončila takisto dvojica z ČR Karel Dlabola, Petr Hromek a na treťom poľská posádka Wioletta Kowalczyk, Michal Pokryviecki, ktorá zvíťazila na nedeľných pretekoch. V sobotu v Trenčíne zvíťazili Libor Procházka a Miroslav Chleboun.

Preteky na letisku v Trenčíne mali ešte jedno vyhodnotenie. Už tradične sa na tomto podujatí jazdí o Cenu Milana Šobáňa, ktorá je venovaná na trati najrýchlejším pretekárom v jednotlivých triedach za oba dni. Tento rok Cenu tohto skvelého bývalého pretekára, ktorý už nie je medzi nami a cenu venuje jeho syn Milan, vybojovali v sólo triedach Jiří Obtulowicz, Kvetoslav Samák, Karol Hill, Lukáš Sulo a Peter Bartošík.
V triede sajdkár sa po fantastickom súboji na mieste z prvenstva radovala česká dvojica, ale až po skončení podujatia si organizátori uvedomili chybu pri vyhodnotení a s ospravedlnením pripravujú ocenenie pravých víťazov, ktorými je slovenská posádka Ján a Peter Darnadiovci.

Výsledky MMSR + Ducati Slovakia Cupu – sobota
Výsledky MMSR plus Ducati Slovakia Cupu – nedeľa
Výsledky Ceny Milana Šobáňa

október 2021

PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
Events for 1 október
Events for 2 október
Events for 3 október
Events for 16 október

Nenašli ste všetky informácie?

Skúste archívnu stránku SMF.

Latest News