3.1 C
Bratislava
sobota, 20. decembra 2025

Nominačky 2026 v Encrosse spustené

V uplynulých dňoch bola spustená nominácia štartových čísiel pre sezónu 2026 pre disciplíny CPM, MX a EaR v systéme encross.sk. Prinášame vám informácie k zmenám pre sezónu SMF 2026 – nominácia:

CESTNÉ PRETEKY MOTOCYKLOV
V disciplíne CPM sa nominačka sezóny 2025 automaticky preniesla do sezóny 2026, t. j. ak jazdec bude v sezóne 2026 jazdiť s rovnakým číslom ako v športovej sezóne 2025, nemusí v endrosse nič robiť. Nový jazdec, ktorý ešte nie je systéme encross.sk sa tento musí najskôr do systému registrovať + vypísať požadované údaje. Následne bude mať v systéme pri svojom mene po pravej strane rozbaľovacie tri bodky – klikne a vyberie si Nominácie – zadá si +Nominovať a postupuje podľa vypľnovacích políčok ( zadá motocykel, hrudný chránič, chrbtový chránič, prilbu). Ak má jazdec viac motocyklov, chráničov, prilieb môže si ich nahodiť všetky a následne pri prihlasovaní sa na preteky vždy vyznačí ten motocykle a vybavenie s ktorými sa príslušného podujatia zúčastní.
V disciplíne CPM si jazdci môžu do svojho profilu doplniť názov svojho tímu/klubu/sponzora.

MOTOKROS A ENDURO
Nový jazdec si vytvorí najskôr registráciu v systéme encross.sk, následne si zadá pridať jazdca a vypíše všetky potrebné údaje. Potom pri svojom mene rozbalí tri bodky na pravej strane – klikne na Nominácie a potom klikne na Rezervácie čísel – vyberie si svoju disciplínu (MX, EaR) – následne vyberie svoju kategóriu/triedu a zobrazí sa mu zoznam obsadených čísiel z predchádzajúcej sezóny. Nájde si voľné číslo a registruje sa pod vybratým voľným číslom – vypíše požadované údaje ( motorka, hrudný chránič, prilba).

Jazdec, ktorý už bol v nominačke MX a EaR v sezóne 2025 zostáva v tejto nominačke aj pre sezónu 2026, t.j. nemusí sa na novo v nominačnej liste registrovať a ani si vytvárať profilNový jazdec si vytvorí najskôr registráciu v systéme encross.sk, následne si zadá pridať jazdca a vypíše všetky potrebné údaje. Potom pri svojom mene rozbalí tri bodky na pravej strane – klikne na Nominácie a potom klikne na Rezervácie čísel – vyberie si svoju disciplínu (MX, EaR) – následne vyberie svoju kategóriu/triedu a zobrazí sa mu zoznam obsadených čísiel z predchádzajúcej sezóny. Nájde si voľné číslo a registruje sa pod vybratým voľným číslom – vypíše požadované údaje ( motorka, hrudný chránič, prilba).

Jazdec, ktorý už bol v nominačke MX a EaR v sezóne 2025 zostáva v tejto nominačke aj pre sezónu 2026, t.j. nemusí sa na novo v nominačnej liste registrovať a ani si vytvárať profil. Takýto jazdec po vstupe do encrossu si pri svojom mene klikne na tri rozbaľovacie body, vyberie si Nominácie – zobrazí sa mu jeho číslo v danej disciplíne zo sezóny 2025 – vedľa štar. čísla sú opäť 3 bodky pod ktorými sú dve možnosti a to potvrdenie štartového čísla aj pre rok 2026, alebo môže danú nomináciu uvoľniť. Po prípadnom uvoľnení čísla si cez Rezervácie zadá číslo nové.
V MX a EaR všetky štart. čísla podliehajú schvaľovaniu športovou komisiou, preto po potvrdení /zadaní čísla má jazdec pri štartovom čísle napísané Potvrdené. Po schválení povereným členom ŠK sa symbol Potvrdené zmení na Schválené a až potom št.číslo platí. Takýto jazdec po vstupe do encrossu si pri svojom mene klikne na tri rozbaľovacie body, vyberie si Nominácie – zobrazí sa mu jeho číslo v danej disciplíne zo sezóny 2025 – vedľa štar. čísla sú opäť 3 bodky pod ktorými sú dve možnosti a to potvrdenie štartového čísla aj pre rok 2026, alebo môže danú nomináciu uvoľniť. Po prípadnom uvoľnení čísla si cez Rezervácie zadá číslo nové.
V MX a EaR všetky štart. čísla podliehajú schvaľovaniu športovou komisiou, preto po potvrdení /zadaní čísla má jazdec pri štartovom čísle napísané Potvrdené. Po schválení povereným členom ŠK sa symbol Potvrdené zmení na Schválené a až potom št.číslo platí.

V MX a EaR sa držia štartové čísla z predchádzajúcej sezóny, t. j. zo sezóny 2025 do konca januára 2026.
PRETO NEVÁHAJTE A POTVRĎTE SI ŠTARTOVÉ ČÍSLO 2025 aj pre sezónu 2026!!!

Pre motokros sa na sezónu 2026 na poslednom valnom zhromaždení odsúhlasilo, že ak sa pretekár v predchádzajúcom roku nezúčastnil žiadnych pretekov SMF, nemá nárok na prednostnú rezerváciu štartového čísla.

ENDURO CUP STRED
Pre daný seriál sa všetky nominácie z roku 2025 na žiadosť organizátora zrušili! Jazdci ktorí budú chcieť štartovať v danom seriáli sa musia na novo do nominačky Enduro cupu stred nominovať, t. j. po prihlásení v encrosse ísť cez tri bodky na pravej strane pri mene – rozbaliť Nominácie, potom ísť +Nominácie – vybrať Enduro cup stred a vybrať si štartové číslo v príslušnej triede.
Nový jazdec, ktorý nemá registráciu v encrosse sa musí najskôr v systéme registrovať ( vytvoriť si konto).

Otázky a požiadavky ohľadne encrossu.sk a práce v ňom adresujte adresujte priamo na KK Sporttiming: Lukáš Kukura 0919/418167, lukaskukura844@gmail.com.

december 2025

PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Nenašli ste všetky informácie?

Skúste archívnu stránku SMF.

Latest News