9.6 C
Bratislava
streda, 21. apríla 2021

Vzdelávanie – pre športovcov

Svetová antidopingová agentúra vytvorila kompletnú vzdelávaciu platformu ADEL, ktorá je určená pre rozličné skupiny – športovci, tréneri, lekári, a dokonca i rodičia. Obsahuje 4 základné moduly a 5 nadstavbových modulov, ktoré sú v angličtine. Modul ALPHA je v 12 jazykoch vrátane češtiny.

Zároveň Antidopingová agentúra Slovenskej republiky pripravila v spolupráci s firmou Triagonal vlastný projekt ELEKTRONICKÉHO VZDELÁVANIA. V priebehu kurzu bude jednoduchou formou vysvetlená problematika dopingu a priebeh dopingovej kontroly a svoje vedomosti si následne môžete overiť v on-line kvíze.

Na veľkých podujatiach je v súčasnosti podmienkou, aby zúčastnení športovci absolvovali vzdelávanie v oblasti antidopingu. Po úspešnom prejdení kurzu a kvízu dostanete certifikát, ktorý je akceptovaný väčšinou medzinárodných federácií. Uvedené sa týka i motocyklového športu, predovšetkým jazdcov, ktorí sa zúčastňujú motocyklových podujatí na európskej či svetovej úrovni. V prípade, že ste jazdcom, ktorý je držiteľom  licencie na európske alebo svetové podujatia a ak ste úspešne absolvovali online vzdelávanie a získali ste spomínaný certifikát, je potrebné zaslať ho na sekretariát SMF – kópiu poštou alebo elektronicky na smf@smf.sk.

Play True Kvíz, ktorého autorom je Svetová antidopingová agentúra  (WADA), je interaktívna počítačová hra, prostredníctvom ktorej si najmä, ale nielen profesionálni športovci môžu otestovať svoje vedomosti o pravidlách týkajúcich sa dopingu v športe. 
Kvíz je v súčasnej dobe k dispozícii v 43 jazykoch a svoje vedomosti si teraz môžete otestovať  TU. Tento nástroj však nenahrádza e-learning.

play true quiz

marec

apríl 2021

máj
PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2

Nenašli ste všetky informácie?

Skúste archívnu stránku SMF.

Latest News