12.8 C
Bratislava
sobota, 8. mája 2021

Zabehnite si WINGS FOR LIFE WORLD RUN v tíme Štefana Svitka

Wings for Life World Run odštartuje o tri týždne a vy ešte stále váhate nad registráciou? Zišlo by sa vám nakopnutie alebo motivácia? Pridajte sa do bežeckého tímu Moto Team Števa Svitka a podporte tak spolu s ním jeden z najväčších charitatívnych behov na svete.

V nedeľu 9. mája 2021 pobežíte naraz s celým svetom, sto percent z vášho štartovného poplatku ide na podporu výskumu poranení miechy, cieľová čiara vás vďaka aplikácii naháňa v podobe virtuálneho stíhacieho auta Mercedes MB EQA a svojou účasťou dávate nádej tým, ktorí s vami bežať nemôžu. To je dobrá kombinácia, nemyslíte? Pridať sa môžete k organizovaným behom s aplikáciou vo viacerých slovenských mestách, alebo sa zaregistrujte na individuálny app run.

PRIDAJTE SA DO TÍMU ŠTEFANA SVITKA

Svoj premiérový ročník si tento rok odbehne Štefan Svitko a ak by ste sa aspoň virtuálne chceli k slovenskej dakarskej legende pridať, tak Štefan založil aj vlastný tím: „Mám rád nové výzvy a keďže som ešte Wings for Life World Run nebežal, som zvedavý, koľko zabehnem. Ale ďalší dôvod je, že prispejem dobrej veci a budem bežať za tých, ktorí nemôžu,“ dodáva Svitko, ktorý si síce nedal konkrétny cieľ, ale chcel by zabehnúť viac, ako olympijský kajakár Jakub Grigar.

Na globálny štart sa už tešia aj ďalší slovenskí ambasádori – Jana Dukátová, Jakub Grigar, Zuzana Vráblová, Matej Sajfa Cifra, Maroš Molnár, Gabriel Švajda, Romana Komarňanská, Petra Pukalovičová, Patrik Čurila. O ich cieľoch, plánoch a motivácii sa dozviete v článku na webe redbull.sk.

BEH PRE TÝCH, KTORÍ BEHAŤ NEMÔŽU

Do ôsmeho ročníka Wings for Life World Run sa dá zapojiť dvomi spôsobmi. Buď účasťou na organizovaných app runoch v jednom z ôsmich slovenských miest (Bratislava, Senica, Trnava, Piešťany, Žilina, Nitra, Vysoké Tatry a Košice). Alebo si World Run odbehnite sami, kdekoľvek na Slovensku, na vašej obľúbenej trase, ktorú si určíte vy. V obidvoch prípadoch potrebujete registráciu, aplikáciu v telefóne a chuť nielen behať, ale aj pomáhať.

Pridajte sa 9. mája 2021 o 13:00 hod. k svetovému behu bez cieľovej čiary. Aplikácia je pripravená na stiahnutie cez App Store alebo Google Play a viac informácií už nájdete na redbull.sk/worldrun a wingsforlifeworldrun.com.

Wings for Life World Run sa každý rok beží v máji v rovnakom čase a na celom svete. V niektorých krajinách práve vychádza slnko, v iných sa beží potme, no vždy s rovnakou myšlienkou – bežať pre tých, ktorí behať nemôžu. Sto percent z každého štartovného poplatku a príspevku ide priamo neziskovej nadácii Wings for Life. Tá už od roku 2004 podporuje výskumné projekty, ktoré hľadajú spôsob liečby poranenej miechy, aby tak pomohli miliónom ľudí odkázaných na invalidný vozík. V roku 2018 sa vedcom zo Švajčiarska podaril prelomový pokrok vo výskume, vďaka klinickej štúdii STIMO. Za uplynulých 16 rokov podporila nadácia celkovo 239 projektov v 13 krajinách.

Števov tím nájdete TU, pridať sa do neho môžete hneď po registrácii na beh.

Text: TS redbull.sk
Foto: Filip Nagy / Red Bull Content Pool

apríl

máj 2021

jún
PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Nenašli ste všetky informácie?

Skúste archívnu stránku SMF.

Latest News