4.2 C
Bratislava
sobota, 17. apríla 2021

Disciplíny

Stanislav Poživenec – slovenský rekordér

Nie je to len záľuba - je to vášeň. Pozrite, ako a na akej "vymakanej" mašine sa robí slovenský rekord na 1/4 míle. Video nájdete po otvorení článku.

V Taliansku štartuje seriál ME ENDURO 2021 aj s našimi jazdcami

Počas víkendu 17.-18. apríla 2021 odštartuje tohtoročný seriál majstrovstiev Európy ENDURO svojim prvým podujatím v prekrásnom prostredí talianského Colle di Torra (provincia Reiti). Taliansko tak privíta, za dodržania stanovených hygienických opatrení, veľký počet „pretekov chtivých“ jazdcov z celej Európy, ktorí po ročnej prestávke opätovne zabojujú o body do tohto európskeho šampionátu. Medzi štartujúcimi jazdcami má zastúpenie aj Slovenská motocyklová federácia.

V Taliansku sa tento víkend predstaví celkom 6 jazdcov SMF v štyroch triedach. V triede Junior E1 štartuje s číslom #109 Tomáš Vanovčan, s číslom #108 Adam...

David Pacalaj končí svoju plochodrážnu kariéru

Už priebeh uplynulej sezóny dával najavo, že niečo nie je v poriadku. Odchod dedka - Zdena Vaculíka z tímu, júnová operácia pruhu, rekonvalescencia, niekoľkotýždňová prestávka kvôli angíne, niekoľko odrieknutých pretekov kvôli koronavírusu a technické problémy, poznačili sezónu 2020 v podaní Davida Pacalaja. Nakoniec odjazdil iba jedenásť pretekov, v ktorých striedal výborné výkony s priemernými, aby na záver sezóny povedal, že s plochou dráhou končí.

Michal Búlik vstúpil do novej sezóny v španielskom Jereze

V dňoch 8.-11. apríla sa v španielskom Jereze konali úvodné preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK. Sezóna sa na mieste začala aj pre 15-ročného slovenského reprezentanta Michala Búlika jazdiaceho v českom New2 Project tíme. V sobotných pretekoch skončil na výbornom 16. mieste celkovo, nedeľné preteky po páde nedokončil.

Bezplatné predsezónne testovanie pre pretekárov SMF a AČR na Slovakia Ringu 17. apríla 2021

Športová komisia cestných pretekov motocyklov SMF v spolupráci s Výkonným výborom SZM AČR a Automotodrómom SLOVAKIA RING organizujú aj tento rok predsezónne testovanie pretekárov a to 17.4.2021. Pre držiteľov celoročných športových licencií SMF a AČR je testovanie bezplatné! Na mieste je možné prenajať si aj box za cenu 100 €. Zapožičanie transpondéra je spoplatnené sumou 15 EUR.

Podujatia sa môžu zúčastniť aj motorkári bez licencie za poplatok 120 EUR (v tomto prípade je transpondér v cene) a možnosťou zakúpiť len celodenný lístok. Celodenný lístok sa...

Juraj Varga víťazom poľskej Baja Drawsko

V dňoch 9.-10.4.2021 sa v Poľsku uskutočnilo prvé podujatie zo seriálu majstrovstiev a pohára Poľska BAJA. Súčasťou týchto majstrovstiev bola aj kategória štvorkoliek, v ktorej štartoval i slovenský jazdec Juraj VARGA. Juraj v medzinárodnej konkurencii nenašiel premožiteľa a domov si odniesol prvé, cenné víťazstvo v športovej sezóne 2021!

Aj napriek súčasnej situácii vo svete s ochorením Covid-19 dokázali poľskí organizátori usporiadať prvé z podujatí uvedeného seriálu. V pláne je zorganizovať šesť dielny seriál tohto šampionátu, avšak všetko bude...

Aktualizácia: Úvodné podujatie seriálu MS Endurance v Le Mans preložené!

Nadchádzajúci víkend 17.-18. apríl 2021 mal byť známy okruh Le Mans dejiskom otváracieho podujatia tohtoročných majstrovstiev sveta Endurance, tzv. 24-hodinovke Le Mans. V dôsledku zhoršujúcej sa zdravotnej situácie vo Francúzsku a značného napätia v nemocniciach v Le Mans a okolí, nie je organizátor schopný zabezpečiť požadované zdravotné zabezpečenie a tým zaistiť bezpečnosť jazdcov a tímov počas pretekov. Z tohto dôvodu sa rozhodol organizátor po diskusiách s medzinárodnou federáciou FIM, Francúzskou motocyklovou federáciou (FFM) a Eurosport Events podujatie presunúť na náhradný termín

Aj počas víkendu 9.-11. 4. sa bude jazdiť na Slovak Karting Centre

Už tretí víkend po sebe budú môcť trénovať na SLOVAK KARTING CENTRE pretekári motokár a malých motoriek. 9.-11. apríla sa teda bude jazdiť opäť, a aj tentoraz s prísnymi protipandemickými opatreniami.

Aprílové podujatie MM ČR miniracing a M SR mládeže v Písku je zrušené

V súlade s vládnymi opatreniami v ČR a SR sú organizátori úvodného podujatia nútení zrušiť prvé preteky sezóny MMČR miniracing a MSR mládeže 2021, ktoré sa mali uskutočniť 17. 4. 2021 v českom Písku.

Zdroj: www.roadracing.sk

Aprílové podujatie EP a MM SR Vintage na Slovakia Ringu je preložené na 1. september

Úvodné podujatie MM SR Vintage Road Racing a Regularity, Európskeho pohára Vintage Regularity plus Ducati Slovakia Cup, ktoré sa malo pôvodne uskutočniť 17. apríla, je preložené na 1. september 2021.

Nenašli ste požadované informácie?

Archívne články, predpisy, zápisy, ustanovenia, výsledky a galérie nájdete na staršej verzii web-stránky SMF.

marec

apríl 2021

máj
PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2