4.2 C
Bratislava
sobota, 17. apríla 2021

Aktuality

V Taliansku štartuje seriál ME ENDURO 2021 aj s našimi jazdcami

Počas víkendu 17.-18. apríla 2021 odštartuje tohtoročný seriál majstrovstiev Európy ENDURO svojim prvým podujatím v prekrásnom prostredí talianského Colle di Torra (provincia Reiti). Taliansko tak privíta, za dodržania stanovených hygienických opatrení, veľký počet „pretekov chtivých“ jazdcov z celej Európy, ktorí po ročnej prestávke opätovne zabojujú o body do tohto európskeho šampionátu. Medzi štartujúcimi jazdcami má zastúpenie aj Slovenská motocyklová federácia.

V Taliansku sa tento víkend predstaví celkom 6 jazdcov SMF v štyroch triedach. V triede Junior E1 štartuje s číslom #109 Tomáš Vanovčan, s číslom #108 Adam...

Michal Búlik vstúpil do novej sezóny v španielskom Jereze

V dňoch 8.-11. apríla sa v španielskom Jereze konali úvodné preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK. Sezóna sa na mieste začala aj pre 15-ročného slovenského reprezentanta Michala Búlika jazdiaceho v českom New2 Project tíme. V sobotných pretekoch skončil na výbornom 16. mieste celkovo, nedeľné preteky po páde nedokončil.

Juraj Varga víťazom poľskej Baja Drawsko

V dňoch 9.-10.4.2021 sa v Poľsku uskutočnilo prvé podujatie zo seriálu majstrovstiev a pohára Poľska BAJA. Súčasťou týchto majstrovstiev bola aj kategória štvorkoliek, v ktorej štartoval i slovenský jazdec Juraj VARGA. Juraj v medzinárodnej konkurencii nenašiel premožiteľa a domov si odniesol prvé, cenné víťazstvo v športovej sezóne 2021!

Aj napriek súčasnej situácii vo svete s ochorením Covid-19 dokázali poľskí organizátori usporiadať prvé z podujatí uvedeného seriálu. V pláne je zorganizovať šesť dielny seriál tohto šampionátu, avšak všetko bude...

Aktualizácia: Úvodné podujatie seriálu MS Endurance v Le Mans preložené!

Nadchádzajúci víkend 17.-18. apríl 2021 mal byť známy okruh Le Mans dejiskom otváracieho podujatia tohtoročných majstrovstiev sveta Endurance, tzv. 24-hodinovke Le Mans. V dôsledku zhoršujúcej sa zdravotnej situácie vo Francúzsku a značného napätia v nemocniciach v Le Mans a okolí, nie je organizátor schopný zabezpečiť požadované zdravotné zabezpečenie a tým zaistiť bezpečnosť jazdcov a tímov počas pretekov. Z tohto dôvodu sa rozhodol organizátor po diskusiách s medzinárodnou federáciou FIM, Francúzskou motocyklovou federáciou (FFM) a Eurosport Events podujatie presunúť na náhradný termín

Aj počas víkendu 9.-11. 4. sa bude jazdiť na Slovak Karting Centre

Už tretí víkend po sebe budú môcť trénovať na SLOVAK KARTING CENTRE pretekári motokár a malých motoriek. 9.-11. apríla sa teda bude jazdiť opäť, a aj tentoraz s prísnymi protipandemickými opatreniami.

Aprílové podujatie MM ČR miniracing a M SR mládeže v Písku je zrušené

V súlade s vládnymi opatreniami v ČR a SR sú organizátori úvodného podujatia nútení zrušiť prvé preteky sezóny MMČR miniracing a MSR mládeže 2021, ktoré sa mali uskutočniť 17. 4. 2021 v českom Písku.

Zdroj: www.roadracing.sk

Informácie k vstupu do Maďarska

Najbližší  víkend u našich južných susedov v Maďarsku štartuje tohtoročná motocyklová sezóna maďarským motokrosovým pohárom v Ácsi.  Vzhľadom na to, že podujatie je zapísané v kalendári FIME Open, môžu tu štartovať i jazdci zo zahraničia. Pre záujemcov o štart na podujatiach v Maďarsku nižšie v článku uvádzame podmienky pre vstup do Maďarska, avšak  upozorňujeme, že po návrate na Slovensko stále platí povinná 14-dňová karanténa, ktorá môže byť ukončená po 8 dňoch negatívnym testom. Pred príchodom bude povinné vyplniť formulár e-hranica. Bližšie informácie k návratu zo zahraničia...

Generálne zhromaždenie AAMU

V sobotu 27. marca 2021 sa v chorvátskej Opatiji uskutočnilo generálne zhromaždenie Motocyklovej únie Alpe Adria (AAMU) za prítomnosti prezidenta FIM Europe pána Martina de Graaffa.

Zasadnutie sa konalo dvomi spôsobmi – online a prezenčne (v súlade s platnými proti-pandemickými nariadenia) a zúčastnili sa ho všetky členské krajiny AAMU. Za Slovenskú motocyklovú federáciu sa zhromaždenia zúčastnili Miloš Baláž a Peter Baláž.
Počas generálneho zhromaždenia boli schválené všetky výsledky sezóny 2020. Taktiež boli potvrdené kalendáre na rok 2021, ktoré nájdete na:

Nový web SMF

V posledných dňoch bola spustená do ostrej prevádzky nová stránka SMF, ktorá v súčasnej dobe prebieha testovacou fázou. Spolu s administrátorom priebežne odstraňujeme menšie nedostatky a priebežne dopĺňame chýbajúce údaje zo starého webu. Na stránke sa stále pracuje a preto je niekedy pomalšia. Chceme poprosiť o trpezlivosť a spoluprácu.

Ak pri prehliadaní našej novej webstránky nájdete nedostatky, alebo Vám na našom webe niečo chýba, prosím kontaktujte sekretariát SMF telefonicky alebo e-mailom (0903 695 835, smf@smf.sk).

Nenašli ste požadované informácie?

Archívne články, predpisy, zápisy, ustanovenia, výsledky a galérie nájdete na staršej verzii web-stránky SMF.

marec

apríl 2021

máj
PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2