9.6 C
Bratislava
streda, 21. apríla 2021

Banner

Zabehnite si WINGS FOR LIFE WORLD RUN v tíme Štefana Svitka

Wings for Life World Run odštartuje o tri týždne a vy ešte stále váhate nad registráciou? Zišlo by sa vám nakopnutie alebo motivácia? Pridajte sa do bežeckého tímu Moto Team Števa Svitka a podporte tak spolu s ním jeden z najväčších charitatívnych behov na svete.

V nedeľu 9. mája 2021 pobežíte naraz s celým svetom, sto percent z vášho štartovného poplatku ide na podporu výskumu poranení miechy, cieľová čiara vás vďaka aplikácii naháňa v podobe virtuálneho stíhacieho auta Mercedes MB EQA a svojou účasťou dávate nádej tým, ktorí...

Tréningový kemp CPM mládeže na Slovak Karting Centre

Pre juniorských pretekárov cestných pretekov motocyklov, s výhodami pre držiteľov licencií SMF a AČR, bude určený tréningový kemp mládeže počas víkendu 23.-25. apríla v novom Slovak Karting Centre na Slovakia Ringu. Podujatie bude prebiehať za prísnych hygienických opatrení, preto bude potrebná registrácia vopred.

Bezplatné predsezónne testovanie pre pretekárov SMF a AČR na Slovakia Ringu 17. apríla 2021

Športová komisia cestných pretekov motocyklov SMF v spolupráci s Výkonným výborom SZM AČR a Automotodrómom SLOVAKIA RING organizujú aj tento rok predsezónne testovanie pretekárov a to 17.4.2021. Pre držiteľov celoročných športových licencií SMF a AČR je testovanie bezplatné! Na mieste je možné prenajať si aj box za cenu 100 €. Zapožičanie transpondéra je spoplatnené sumou 15 EUR.

Podujatia sa môžu zúčastniť aj motorkári bez licencie za poplatok 120 EUR (v tomto prípade je transpondér v cene) a možnosťou zakúpiť len celodenný lístok. Celodenný lístok sa...

Prezident SMF Peter Lazar oslavuje!

Prezident SMF Ing. Peter Lazar 12.4.2021 oslavuje, rovnako ako si pripomíname prvý let človeka do vesmíru, životné jubileum 60 rokov. Gratulujeme!

Peter Lazar je aktívnym členom SMF od jej vzniku v roku 1993. Bývalý motocyklový jazdec po skončení športovej kariéry najskôr pôsobil ako člen športovej komisie enduro ešte za federácie a následne ako zakladajúci člen SMF i v komisii Endura a rely SMF. Od r. 2000 vykonával funkciu predsedu a viceprezidenta športovej komisie Enduro a rely SMF. Prezidentom...

Aprílové podujatie EP a MM SR Vintage na Slovakia Ringu je preložené na 1. september

Úvodné podujatie MM SR Vintage Road Racing a Regularity, Európskeho pohára Vintage Regularity plus Ducati Slovakia Cup, ktoré sa malo pôvodne uskutočniť 17. apríla, je preložené na 1. september 2021.

Jarná cena Brna 2021 sa odkladá, čaká sa na náhradný termín

Organizátori podujatia Jarná cena Brna, ktoré sa malo konať 9.-11. apríla 2021, dnes informovali, že podnik sa neuskutoční. V tomto čase organizátori riešia nový termín, ktorý bude oznámený po Veľkej noci.

Z tohto dôvodu je podujatie Majstrovstiev SR CPM a SP -600 a + 600 a takisto MM SR Vintage Road Racing, ktoré sa malo uskutočniť v rámci Jarnej ceny Brna, PRELOŽENÉ!

O náhradnom termíne podujatia vás budeme informovať.

ŠK CPM SMF

Prísnejšie opatrenia, návrat na športoviská až po prepnutí COVID automatu do lepšej fázy

Od stredy 3. marca sa zmenili podmienky zákazu vychádzania. Dotýkajú sa aj športových činností. Niektoré regionálne úrady povolili aj krátkodobé tréningy či súťaže mladých športovcov, iné ich zamietli. Na návrat iných ako profesionálnych športovcov na športoviská je nutné, aby sa výrazne zlepšila na Slovensku epidemiologická situácia a COVID automat sa prepol do lepšej fázy. Podľa celonárodných kritérií COVID automatu je celé Slovensko naďalej v čiernej fáze, platí IV. stupeň varovania.

Podľa nových opatrení je pobyt v prírode a individuálny šport...

Covid automat pre šport

MŠVVaŠ SR predstavilo plán návratu športovcov na športoviská tvz. Covid automat pre šport.Covid automat pre šport vychádza z kritérií národného covid automatu, ktorý nájdete na https://www.health.gov.sk/Clanok?covid-19-11-02-2021-okresy-rozdelenie a kopíruje regionálnu charakteristiku. Nemá kompetencie uvoľňovať opatrenia nad rámec vyhlášky alebo nariadenie hlavného hygienika. Jeho hlavnou úlohou je konkretizovať možnosti a spôsoby vykonávania športu podľa aktuálnych pravidiel.

Jednoduchá aplikácia, ktorú nájdete na www.covidsport.sk informuje, aké obmedzenia platia a ako bezpečne športovať, vzhľadom na epidemiologickú situáciu v krajine. Aktualizácia informácií je zabezpečená napojením priamo...

Tri nové Yamahy PW50 pre našu mládež

Pohľad do výsledkových listín našich majstrovských podujatí nám už roky prezrádza, že priemerný vek našich pretekárov je vyšší ako by sme chceli. Žiaľ, cestné preteky motocyklov trpia nedostatkom financií ako máloktorá disciplína, ale problém je treba hľadať aj v samotnom v zárodku, teda v privádzaní najmenších adeptov k jazdeniu na motocykli.

Aj preto je snahou súčasnej Športovej komisie cestných pretekov motocyklov a takisto celej SMF urobiť pre mladých motorkárov niečo viac. Možno dnes v našej krajine behajú po uliciach budúce hviezdy motocyklového pretekania,...

DAKAR 2021 V CIELI – Štefan Svitko vynikajúce 8.mieto!

DOBOJOVANÉ! 43.ročník populárnej rely DAKAR 2021 je v cieli i s našimi dvoma jazdcami. Štefan Svitko opäť dotiahol do TOP 10. Tentokrát mal na to iba 6 zadných pneumatík. Technické problémy sa mu našťastie vyhli a tak po 12. ťažkých etapách zdolal Dakar na vynikajúcom 8.mieste Števo, gratulujeme!!! Erik Vlčák pri svojom prvom štarte na Dakare obsadil 39.miesto z 96 štartujúcich motocyklov a v kat. jazdcov bez doprovodu obsadil 8.miesto. Gratulujeme!

Záverečnú 12-etapu rely vyhral Ricky Brabec, pred Kevinom Benavidesom...

Nenašli ste všetky informácie?

Archívne články, predpisy, zápisy, ustanovenia, výsledky a galérie nájdete na staršej verzii web-stránky SMF.

marec

apríl 2021

máj
PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2