9.6 C
Bratislava
streda, 21. apríla 2021

Newsletter

V Taliansku odštartoval seriál ME enduro

V dňoch 17.-18.4.2021 sa v Taliansku- Castel di Tora uskutočnilo úvodné podujatie tohtoročného seriálu majstrovstiev Európy Enduro na ktorom sa predstavilo 132 jazdcov z 13-tich krajín Európy, medzi ktorými boli i jazdci SMF.

Počet zúčastnených jazdcov bol nižší ako sa plánovalo, nakoľko časť prihlásených jazdcov sa nemohlo šampionátu zúčastniť vzhľadom na rôzne medzinárodné predpisy spojené s pandémiou ochorenia proti Covid-19. Na druhej strane štart na tomto podujatí ME využila i časť jazdcov majstrovstiev sveta, pre ktorých to bol vynikajúci...

Úspech slovenského talentu. Repák sa predstaví na prestížnom podujatí

Mladučký motocyklista Maxim Repák bude reprezentovať Slovensko na prestížnom podujatí. Rodák z Bratislavy, ktorý v auguste oslávi len pätnáste narodeniny, si otestuje svoje schopnosti v prestížnom šampionáte Yamaha R3 bLU cRU European Cup 2021 popri MS Superbike.

Zabehnite si WINGS FOR LIFE WORLD RUN v tíme Štefana Svitka

Wings for Life World Run odštartuje o tri týždne a vy ešte stále váhate nad registráciou? Zišlo by sa vám nakopnutie alebo motivácia? Pridajte sa do bežeckého tímu Moto Team Števa Svitka a podporte tak spolu s ním jeden z najväčších charitatívnych behov na svete.

V nedeľu 9. mája 2021 pobežíte naraz s celým svetom, sto percent z vášho štartovného poplatku ide na podporu výskumu poranení miechy, cieľová čiara vás vďaka aplikácii naháňa v podobe virtuálneho stíhacieho auta Mercedes MB EQA a svojou účasťou dávate nádej tým, ktorí...

V utorok (20.4.21) začína 1.liga aj s účasťou SC Žarnovica

V utorok 20. apríla sa konečne rozbehne plochodrážna sezóna aj u našich západných susedov. V Prahe odštartuje prvým kolom 1.liga, ktorej sa zúčastňuje aj Speedway Club Žarnovica. Problémom je však, že do Čiech nemohol vycestovať ani jeden zo žarnovických pretekárov. Všetko sa však podarilo vyriešiť vypožičaním pretekárov, ale aj manažéra tímu.

Tréningový kemp CPM mládeže na Slovak Karting Centre

Pre juniorských pretekárov cestných pretekov motocyklov, s výhodami pre držiteľov licencií SMF a AČR, bude určený tréningový kemp mládeže počas víkendu 23.-25. apríla v novom Slovak Karting Centre na Slovakia Ringu. Podujatie bude prebiehať za prísnych hygienických opatrení, preto bude potrebná registrácia vopred.

Druhá galéria z testovania SMF a AČR na Slovakia Ringu

Fotograf Pavel Salaba pre nás pripravil galériu zo sobotňajšieho testovania pretekárov SMF a AČR na Slovakia Ringu (17.4.2021).

Galéria z testovania pretekárov SMF a AČR na Slovakia Ringu

Fotograf Jaroslav Kapustka je autorom nasledujúcej galérie z testovania na Slovakia Ringu (17.4.2021). Pre ďalšie fotky kontaktujte autora fotogtrafií na adrese jaro.kapustka@gmail.com.

Stanislav Poživenec – slovenský rekordér

Nie je to len záľuba - je to vášeň. Pozrite, ako a na akej "vymakanej" mašine sa robí slovenský rekord na 1/4 míle. Video nájdete po otvorení článku.

V Taliansku štartuje seriál ME ENDURO 2021 aj s našimi jazdcami

Počas víkendu 17.-18. apríla 2021 odštartuje tohtoročný seriál majstrovstiev Európy ENDURO svojim prvým podujatím v prekrásnom prostredí talianského Colle di Torra (provincia Reiti). Taliansko tak privíta, za dodržania stanovených hygienických opatrení, veľký počet „pretekov chtivých“ jazdcov z celej Európy, ktorí po ročnej prestávke opätovne zabojujú o body do tohto európskeho šampionátu. Medzi štartujúcimi jazdcami má zastúpenie aj Slovenská motocyklová federácia.

V Taliansku sa tento víkend predstaví celkom 6 jazdcov SMF v štyroch triedach. V triede Junior E1 štartuje s číslom #109 Tomáš Vanovčan, s číslom #108 Adam...

David Pacalaj končí svoju plochodrážnu kariéru

Už priebeh uplynulej sezóny dával najavo, že niečo nie je v poriadku. Odchod dedka - Zdena Vaculíka z tímu, júnová operácia pruhu, rekonvalescencia, niekoľkotýždňová prestávka kvôli angíne, niekoľko odrieknutých pretekov kvôli koronavírusu a technické problémy, poznačili sezónu 2020 v podaní Davida Pacalaja. Nakoniec odjazdil iba jedenásť pretekov, v ktorých striedal výborné výkony s priemernými, aby na záver sezóny povedal, že s plochou dráhou končí.

Nenašli ste požadované informácie?

Archívne články, predpisy, zápisy, ustanovenia, výsledky a galérie nájdete na staršej verzii web-stránky SMF.

marec

apríl 2021

máj
PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2